Webber: Pneumatiky Pirelli dělají lepší závody

Mark Webber se zastal pneumatik, podle něj je díky nim dění na trati zajímavější a zároveň nikoho nezvýhodňují. Kritizovat je proto odmítá.
Webber: Pneumatiky Pirelli dělají lepší závody

Polemika o pneumatikách se ve formuli 1 vede především kvůli kritice Michaela Schumachera, který se domnívá, že mají až příliš velký vliv na závodění a neumožňují jízdu naplno.

"Všichni bychom rádi zajížděli rychlejší časy a měli extrémně konzistentní pneumatiky jako za starých časů, ale závody s nimi nebyly zrovna vzrušující," připomněl Webber. "Najít kompromis je vždy těžké, ale v současnosti předvádíme divákům dobrou podívanou. Jestli to tak bylo zamýšleno nebo ne, nevím, ale dopadlo to tak."

Stejně jako sportovní šéf Pirelli se Webber nedomnívá, že by letošní pneumatiky úplně změnily obvyklé poměry. "Pneumatiky byly vždy důležitou součástí formule 1," řekl. "Dřív možná bylo snazší s nimi pracovat správně, teď musíte být přesní, jinak je to dost zrádné. Všichni čelí stejným problémům, takže je třeba se s nimi vyrovnat."

Letošní situaci týmům komplikuje také fakt, že jsou si vozy výkonnostně velmi blízko, takže sebemenší zaváhání může znamenat výraznou ztrátu pozic.

"Je to velmi vyrovnané, o tom není pochyb," potvrdil Australan. "V Bahrajnu měl Sebastian čistý víkend, přesto nedominoval. Z pole position samozřejmě můžete závod lépe řídit, ale doposud nikdo nedominoval."

"Nakonec je to o dominanci vozu a my se chceme vrátit do situace, kdy budeme víc v pohodě ve všech podmínkách. Máme skvělé auto, ale potřebujeme ho vylepšit."

Další článek: Lotus změnil plány, Räikkönen v Mugellu jezdit nebude