Webber: Penalizací je moc, Hamiltona a Massu měli nechat být

Mark Webber se domnívá, že tolik probíraná kolize mezi Lewisem Hamiltonem a Felipem Massou v Indii byla pouhým závodním incidentem, za který neměl být nikdo trestán.
Webber: Penalizací je moc, Hamiltona a Massu měli nechat být

"Dá se dlouze diskutovat, kdo udělal jakou chybu při kolizi mezi Hamiltonem a Massou, ale podle mého názoru to bylo 50 na 50," uvedl Webber pro BBC. "Zatáčka, ve které kolidovali, je celkem rychlá, jede se na pětku asi 215 km/h, takže se moc nebrzdí."

"Je velmi těžké tam předjet, ale Lewis měl dobrý výjezd ze čtvrté zatáčky a najel pod Felipeho na vnitřek. Stala se poměrně běžná věc, Lewis to zkusil, Felipe zatáčku nechtěl vzdát, pak se Lewis snažil ubrat a už to nešlo."

Podle australského závodníka Red Bullu proto nebylo nutné v tomto případě udělovat trest. A nejen v tomto, formule 1 by obecně měla s penalizacemi víc šetřit.

"Ve formuli 1 se začínají tresty rozdávat podobně jako v silničním provozu," pokračoval. "Zdá se, že tu je názor, že když dojde k nehodě, je třeba někoho obvinit. V tomto případě si stewardi mysleli, že Felipe mohl Lewisovi nechat trochu víc místa, a proto mu dali trest průjezdu boxovou uličkou."

"Ano, Felipe mohl Lewisovi udělat místo, ale podle mého názoru to nebylo tak černobílé. Jezdci pořád říkají, že chtějí, aby byli stewardi konzistentní a féroví, o což se snaží. Pokud někdo udělá opravdu velkou botu, tak fajn, dejte mu trest. Ale někdy je lepší jen říct, že se takové věci prostě stávají, ve formuli 1 tomu říkáme závodní incident, a nechat to být."

Další článek: Dnes se v Ženevě debatují důležité změny ve formuli 1

11. dubna | První řadu pro druhý závod formule E v Římě obsadili nováčci Nick Cassidy a Norman Nato. Závod dnes začíná už ve 13:00.
10. dubna | Stoffel Vandoorne získal pole position pro závod formule E v Římě. Závod začíná v 16:00, vysílá Eurosport.
9. dubna | Těšíte se sprintové závody? #f1
9. dubna | Včera usedli za volant SF71 junioři Ferrari (Armstrong, Švarcman), dnes jezdí ve Fioranu Charles Leclerc. Důvod tohoto testu není úplně jasný. Ferrari ale teď dokončuje nový simulátor, takže možná sbírá data pro jeho nastavení...

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00