Webber opět kritizuje F1 a vysvětluje problémy Rosberga

Mark Webber v rozhovoru pro BBC kritizuje současnou formuli 1, přeje si a věstí příchod uzavřených kokpitů a také vysvětluje propad formy Nica Rosberga, který oproti loňskému roku na Hamiltona ztrácí.
Webber opět kritizuje F1 a vysvětluje problémy Rosberga

„Je to trochu jako být pilot F-18, ale létat pro British Airways,“ říká Mark Webber na adresu současné formule 1. F1 by měla být vrchol. Měla by být suverénně nejrychlejší v zatáčkách, fyzicky těžká pro jezdce a taková, kde jezdci jsou opět gladiátory. Vůz by měl být něčím, co fanoušci nikdy předtím neviděli. Dnes je tu tolik jiných kategorií, které jsou už hodně blízko.“

To ale není jediné, co Webber kritizuje. Podle něj je v F1 spousta platících jezdců. „Když se projdete mimo TOP10, existuje spousta platících jezdců a to není dobré…“ Podle Webbera je hloubka startovního pole nejslabší, jaká kdy byla. 

Webber je také příznivcem uzavřených kokpitů a je podle něj pouze otázkou času, než přijdou. Kromě toho se Australan vyjádřil také na téma budoucnosti Jensona Buttona. Pro mistra světa z roku 2009 prý musí být současná situace dost frustrující. „Moc rád bych ho viděl zkusit něco jiného, zkusit sportcars.“ Webber Buttona už dříve zval do série WEC, kde závodí.

Bývalý pilot Red Bullu promluvil také o dvojici u Mercedesu a to u každého na trochu jiné téma. Hamilton je občas kritizován za svůj způsob života celebrity, která většinu času tráví v USA.

„David Beckham, Usain Bolt, Valentino Rossi – všichni mají různé charaktery a Lewis se liší svým vlastním způsobem. Lewis vidí sám sebe jako značku. Chce být obchodovatelný,“ říká Webber. „Nepodceňujte příliš jeho proniknutí na americký trh.“ 

Pokud jde o Rosberga, ten letos na Hamiltona ztrácí – zejména v kvalifikacích je to hodně odlišný příběh. 

„To je důvod, proč je první mistrovství světa velmi důležité,“ říká Webber. „Můj nejslabší rok byl rok po a Nico tím teď prochází.“ Webber má pravdu. Vzpomeňte na sezónu 2010. V posledním závodě si to měli o titul rozdat Webber a Alonso. Nakonec se ale radoval Sebastian Vettel. V sezóně 2011 byl Webber najednou pryč.

„Nico může projít přes toto období, ale teď není čas, aby si udělal přestávku. Závody jsou každých čtrnáct dní – bum, bum, bum. Není to jako tenis nebo golf, kde můžete vynechat turnaj a jet obejmout svého medvídka. Tato zima bude pro Nica velká.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Mistrovský finiš Lewise Hamiltona: grand slam a velký náskok v čele