Webber: O titul může Buttona připravit už jen jeho tým

V poháru konstruktérů ale rozhodnuto není.
Mark Webber patří mezi čtyři jezdce, kteří mají reálnou šanci na zisk letošního titulu mistra světa. Sám chce bojovat až do konce, ale vítězství má podle něj už téměř jisté Jenson Button.

"Podle mě se Button o titul sám nepřipraví. Je tak působivě konzistentní a prostě nedělá chyby. Pokud o titul přijde, bude to kvůli problémům týmu," uvedl Webber pro BBC.

Jenson Button má v tabulce šampionátu 23 bodový náskok před Barrichellem, od pilotů Red Bullu Racing jej pak dělí 25, resp. 28,5 bodu. Do konce sezóny ale ještě zbývá devět závodů, a to znamená potenciální zisk 90 bodů.

Webber je však přesvědčen, že je rozhodnuto: "Button má tak velký náskok, že si může dovolit nezískat body v pár závodech a stále bude vpředu. Boj o šampionát jezdců je pro nás mnohem těžší kvůli tomu, jak jezdí. Je velmi konzistentní ve všech trénincích, kvalifikacích i závodech."

Z hlediska týmů pak Button těží ze skutečnosti, že kromě posledního závodu vždy porazil Barrichella, zatímco u Red Bullu je situace mnohem vyrovnanější, takže se Webber s Vettelem vzájemně "obírají" o body.

Případnou týmovou režii ale u Red Bullu Racing všichni odmítají, uvažovat o ní jsou ochotní až v případě, že by jeden z jezdců byl ze hry o titul venku.

Zcela jiná situace je ale podle Webbera v poháru konstruktérů, kde je vše díky rozdílu 30,5 bodu otevřené.

"Všichni asi víme, že s nimi můžeme bojovat v poháru konstruktérů. Můžeme to dokázat. Jsou o krok vpřed, o tom není pochyb, ale my stále máme o co bojovat. Na Nürburgringu budeme silní, ale jestli to bude tolik jako v Silverstonu, to se teprve uvidí," dodal.
Další článek: Ecclestone se omluvil za poznámky o Hitlerovi: Byl jsem idiot