Webber o okamžitém odchodu z Red Bullu neuvažoval

Mark Webber ujistil, že letošní sezónu dokončí s týmem Red Bull Racing. Události z Malajsie rozhodování o jeho budoucnosti neovlivní.
Webber o okamžitém odchodu z Red Bullu neuvažoval

Po Sepangu se objevilo mnoho spekulací, protože byl Webber hodně naštvaný na Vettela, že v závěru závodu nerespektoval příkaz neútočit. Australan však odmítl, že by situace v týmu byla neudržitelná.

"Určitě chci dokončit tuto sezónu," řekl. "Hodně lidí to zpochybňovalo, ale já jsem o tom (předčasném odchodu) neuvažoval. Chci letos závodit a odjet dobrou sezónu. Jako každý rok si v létě popovídáme s Dietrichem (Mateschitzem), a z toho vyjdeme."

"Během své kariéry jsem se nikdy nerozhodoval v této fázi sezóny a nevidím žádný důvod pro to, abych teď dělal rozhodnutí o budoucnosti."

Webber však nepopírá, že atmosféra uvnitř týmu není ideální, zejména co se týče týmového kolegy Vettela.

"Ten vztah je samozřejmě napjatý a není to poprvé," připustil pro Sky Sports. "V tuto chvíli se jen soustředíme na své individuální výkony, a z toho vyjdeme. Myslím, že tým v Malajsii nakonec neodvedl špatnou práci."

"Poprvé za delší dobu se pokusil udělat vše, co mohl. Byla to velmi zvláštní situace pro mnoho lidí. K takovému scénáři už letos nemusí vůbec dojít, nebo také může hned tento víkend. Nevíme to, tak si počkejme, jaká budou rozhodnutí v budoucnu."

Sepang by ale neměl mít vliv na Webberovy další výkony. "Jsem v pohodě, trochu jsem relaxoval a teď se opravdu těším na návrat do vozu. V prvních dvou závodech jsme ukázali, že je auto konkurenceschopné, ale nikdo nedominuje a my víme, že nás čeká práce. V Austrálii naše auto na vítězství nestačilo, ale v Malajsii určitě ano."

Další článek: Rosberg: Problém byl, že jsme na týmové příkazy nebyli připraveni

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.