Webber o okamžitém odchodu z Red Bullu neuvažoval

Mark Webber ujistil, že letošní sezónu dokončí s týmem Red Bull Racing. Události z Malajsie rozhodování o jeho budoucnosti neovlivní.
Webber o okamžitém odchodu z Red Bullu neuvažoval

Po Sepangu se objevilo mnoho spekulací, protože byl Webber hodně naštvaný na Vettela, že v závěru závodu nerespektoval příkaz neútočit. Australan však odmítl, že by situace v týmu byla neudržitelná.

"Určitě chci dokončit tuto sezónu," řekl. "Hodně lidí to zpochybňovalo, ale já jsem o tom (předčasném odchodu) neuvažoval. Chci letos závodit a odjet dobrou sezónu. Jako každý rok si v létě popovídáme s Dietrichem (Mateschitzem), a z toho vyjdeme."

"Během své kariéry jsem se nikdy nerozhodoval v této fázi sezóny a nevidím žádný důvod pro to, abych teď dělal rozhodnutí o budoucnosti."

Webber však nepopírá, že atmosféra uvnitř týmu není ideální, zejména co se týče týmového kolegy Vettela.

"Ten vztah je samozřejmě napjatý a není to poprvé," připustil pro Sky Sports. "V tuto chvíli se jen soustředíme na své individuální výkony, a z toho vyjdeme. Myslím, že tým v Malajsii nakonec neodvedl špatnou práci."

"Poprvé za delší dobu se pokusil udělat vše, co mohl. Byla to velmi zvláštní situace pro mnoho lidí. K takovému scénáři už letos nemusí vůbec dojít, nebo také může hned tento víkend. Nevíme to, tak si počkejme, jaká budou rozhodnutí v budoucnu."

Sepang by ale neměl mít vliv na Webberovy další výkony. "Jsem v pohodě, trochu jsem relaxoval a teď se opravdu těším na návrat do vozu. V prvních dvou závodech jsme ukázali, že je auto konkurenceschopné, ale nikdo nedominuje a my víme, že nás čeká práce. V Austrálii naše auto na vítězství nestačilo, ale v Malajsii určitě ano."

Sledujte F1Sport.cz na Facebooku Další článek
1:28 | Stroll dostal penalizaci odsunu o tři místa za incident s Grosjeanem, který byl podle stewardů nebezpečný.
0:51 | Magnussen dostal za blokování Péreze penalizaci 3 míst.
0:40 | Alonso o Sainzovi: Příští rok to bude mít těžké, protože McLaren bude vpředu... ale ať si užije tyhle čtyři závody.
13:07 | F1 by se mohla od příštího roku vysílat přes internet... v některých zemích, kde to neblokují smlouvy s televizními kanály.
9:54 | Gasly odstartuje do posledních dvou závodů super formule z 8. a 6. místa. Startovní rošty zde: odkaz

GP USA 2017

Pátek 20. října 2017
1. trénink Hamilton (1:36.335)
2. trénink Hamilton (1:34.668)
Sobota 21. října 2017
3. trénink Hamilton (1:34.478)
Kvalifikace Hamilton (1:33.108)
Neděle 22. října 2017
Závod 21.00