Webber: Nejvíce nebezpečným týmem bude i letos Red Bull

Australan Mark Webber věří, že i v roce 2023 bude udávat tempo Red Bull s Maxem Verstappenem.
Webber: Nejvíce nebezpečným týmem bude i letos Red Bull

Rakouský Red Bull bude v letošní sezoně obhajovat oba tituly – vedle týmového také jezdecký s Maxem Verstappenem. 

Podle vítěze devíti velkých cen Marka Webbera bude mít Red Bull navrch i v roce 2023.

„Red Bull je stále nejnebezpečnějším týmem,“ citoval Webbera britský Autosport. Australan rovněž vyzdvihl, že na rozdíl od své konkurence neměla stáj z Milton Keys vážnější problémy.

„Všichni se musí zlepšit ve všech ohledech. Viděli jsme, že Mercedes má skvělou spolehlivost, Ferrari samozřejmě méně. Nicméně Red Bull měl dobrou spolehlivost a zároveň byl silný na všech tratích,“ poukázal Australan, který pro rakouský tým závodil v letech 2007 až 2013.

Verstappen? Neuvěřitelný

Webber, který se nyní mimo jiné věnuje i řízení kariéry nováčka Oscara Piastriho, vnímá jako velký trumf Red Bullu i sílu spojení s Maxem Verstappenem.

„Co se Maxe týká, u něj to občas vypadá, jako by jezdil s vozem F1 plus. Vrcholem pro mě bylo to, co předvedl ve Spa. To bylo prostě neuvěřitelné,“ zavzpomínal Webber na loňskou Velkou cenu Belgie, kterou Verstappen vyhrál ze 14. místa na startovním roštu.

Přesto je jedna oblast, ve které bude mít Red Bull nevýhodu. Kvůli porušení pravidel rozpočtového stropu bude mít letos redukovaný čas na vývoj, což se týká například práce v aerodynamickém tunelu. Mark Webber však věří, že i s tímto si Red Bull poradí.

„Myslím, že nikdo neví, jak moc je to ovlivní, ale jsem si jistý, že tam mají dost kreativních lidí, aby to udrželi,“ dodal Webber.

Další článek: Ferrari se před sezonou soustředí na trénink pit stopů. Chce jich stihnout tisícovku

Témata článku: , ,

Aktuality

9:23 | Andreas Haupt (AMuS) píše, že po penalizacích Ocona a Alonsa z prvních dvou závodů byl startovní box v Melbourne rozšířen o 20 centimetrů. 
28. března | Podle předpovědi by mohlo v pátek v Melbourne pršet. Další dny by měly být bez deště... 
27. března | ¡ʞǝǝʍ ǝɔɐɹ s,ʇI 
27. března | Stefano Domenicali v Portugalsku (kde byl na závodě MotoGP) uvedl pro místní Sport TV, že chce radikálně změnit formáty víkendů: "Jsem pro zrušení tréninků, které jsou pro inženýry velkým přínosem, ale veřejnosti se nelíbí." 

GP Austrálie 2023

Pátek 31. března 2023
1. trénink 03.30–04.30
2. trénink 07.00–08.00
Sobota 1. dubna 2023
3. trénink 03.30–04.30
Kvalifikace 07.00–08.00
Neděle 2. dubna 2023
Závod 07.00