Webber: Nejde jen o zrychlení soupeřů, Red Bull také dělá chyby

Mark Webber se domnívá, že vyrovnané souboje na čele posledních závodů nejsou jen důsledkem dobré práce McLarenu a Ferrari, ale příčinou jsou podle něj také zaváhání Red Bullu.
Webber: Nejde jen o zrychlení soupeřů, Red Bull také dělá chyby

"Lidé se asi ptají, proč jsme Sebastian Vettel a já poslední závody nevyhráli," uvedl australský závodník pro BBC. "Zvenku se zdá, jako že nás McLaren a Ferrari tak trochu dohnaly. Ale ve skutečnosti jsme neměli moc dominantních výher, závody jsou letos hodně vyrovnané."

"Dokonce i když měl Seb tu svoji fenomenální šňůru vítězství na začátku roku, ferrari a mclareny nikdy nebyly daleko. Rozdíly jsou v současnosti velmi malé a v den závodu musíte udělat vše správně, abyste vyhráli, což se nám poslední dobou nedařilo."

V dalších Grand Prix bude mít Red Bullu ještě těžší práci, protože nadcházející okruhy jeho vozu obvykle nesedí. "Samozřejmě víme, na kterých oblastech musíme pracovat, a určitě bychom nevybrali nadcházející závody ve Spa a Monze jako naše dvě nejlepší tratě pro to, abychom vrátili úder."

Webber se však nedomnívá, že by měl mít jeho tým obavy. "Red Bull byl vpředu v každém závodě. Máme dobrou spolehlivost a naši konzistenci neztratíme ze dne na den. Seb má v šampionátu jezdců slušný náskok a stejně dobře to vypadá s týmem v poháru konstruktérů. Jako tým se nenecháme snadno rozhodit, to je jisté," dodal.

Diskuze (110) Další článek: Renault odhalil příčiny exploze Heidfeldova vozu
22:01 | Sebastiana Vettela čeká nasazení nové pohonné jednotky a start z konce startovního pole.
21. října | F2 a F3 sníží extra body. Za pole position budou 2 body (místo 4) a za nejrychlejší kolo 1 (místo 2).
21. října | Podle Seven News zvažuje Sydney uspořádání závodu F1. Chce nahradit Melbourne.
21. října | Dnes před 14 lety získalo Ferrari poslední titul mezi jezdci. Kimi Räikkönen porazil o 1 bod Lewise Hamiltona a Fernanda Alonsa.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00