Webber nedokázal s RB7 jezdit na limitu, s RB8 už znovu ano

Mark Webber přiznal, že se za celý loňský rok nedokázal sžít s monopostem týmu Red Bull Racing. Proto na svého týmového kolegu Vettela tak ztrácel.
Webber nedokázal s RB7 jezdit na limitu, s RB8 už znovu ano

Vettel loni vyhrál šampionát s obrovským náskokem 122 bodů, ale Webber se stejný vozem nedokázal získat ani druhé místo, skončil třetí za Jensonem Buttonem. Letos už je ale vše jinak a v tuto chvíli má Australan o dva body víc než německý týmový kolega

"V RB8 se cítím lépe než v RB7," řekl pro Autosport. "S RB7 jsem jezdil trochu pod limitem, a když jste trochu pod limitem, není úplně jednoduché auto nastavit. S tímto autem jsem se v zimních testech okamžitě cítil mnohem lépe, také při simulacích. RB8 mi vyhovuje mnohem více."

Webber si proto věří na boj o titul. Letos má tu výhodu, že pokud se v něm udrží až do konce, bude moci těžit ze zkušeností z roku 2010. Tehdy vedení ztratil v posledních závodech, když boural v Koreji a v Abú Zabí podal podprůměrný výkon.

"V druhé polovině sezóny budeme muset odvést lepší práci než kdy jindy," uznal. "Musím dál jezdit dobře a konzistentně. Zkušeností pak budu moci využít později v sezóně."

"Je vždy dobré mít zkušenosti, ale já nechci moc předbíhat. Čeká nás dlouhá cesta a uvidíme, jaká bude situace dva až tři závody před koncem. Já ani nevím, kdo je teď v šampionátu čtvrtý, nic to neznamená."

"Po Kanadě lidé říkali, že ´tihle (Red Bull) jdou za titulem,´ ale následující týden se to změnilo. Mění se to každý týden. Bude to tak pokračovat, takže prostě musíme jen makat."

Další článek: Video: Maldonado měl menší nehodu při předváděcí jízdě ve Venezuele

20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.
19. června | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink Bottas (1:33.448)
2. trénink Verstappen (1:32.872)
Sobota 19. června 2021
3. trénink Verstappen (1:31.300)
Kvalifikace Verstappen (1:29.990)
Neděle 20. června 2021
Závod Verstappen