Webber nechápe, proč se Ricciardo s Ferrari dvakrát nedohodli

Bývalý australský závodník Mark Webber podle vlastních slov nerozumí důvodům, proč by se Daniel Ricciardo nedohodl s Ferrari. Natož pak hned dvakrát.
Webber nechápe, proč se Ricciardo s Ferrari dvakrát nedohodli

Webberův krajan Ricciardo v sezoně 2021 vymění Renault za McLaren. V květnu se s týmem z Wokingu domluvil na víceleté smlouvě.

Třicetiletý závodník, který největší úspěchy sbíral v barvách Red Bullu, ale také potvrdil zvěsti, že byl v kontaktu s Ferrari ohledně možného nahrazení odcházejícího Sebastiana Vettela.

Ricciardo zároveň přiznal, že první oťukávání mezi ním a týmem z Maranella proběhlo již před lety, kdy zvažoval svou budoucnost po ukončení spolupráce s Red Bullem. Tehdy řekl:

„Nějaké diskuse probíhaly už pár sezon zpátky, a v podstatě to pokračovalo až do současnosti. Nebudu to popírat, ale jak vidno, nikdy k dohodě nedošlo.“

Mark Webber se nechal slyšet, že úplně nerozumím důvodům, proč by se Ricciardo s historicky nejúspěšnějším týmem F1 neměl dohodnout.

„Měl dvě příležitosti jít do Maranella. Z nějakých důvodů se tak ale nestalo. A podle mě by to přitom byla jasná volba.

Říkám si, jak to měli maranellští, byli dohodě opravdu nakloněni? Vím, že si s Charlesem rozumí. Nepřišlo jim, že mají až moc dobré vztahy? Netuším… Brali takové věci v úvahu?

Tak jako tak se ale obě strany nedohodly hned dvakrát. A on někam potřeboval jít, vztah s Renaultem byl náročný,“ řekl Webber.

Ricciardo by však prý mohl v McLarenu najít tu správnou výzvu a spolupráce s oranžovým týmem by ještě mohla přinést ovoce.

„Nezávislé týmy používající motory Mercedes by z příchodu nových regulí mohly těžit. Myslím si, že McLaren čeká světlá budoucnost, nechystá se nic, co by jim nemělo sedět. Nejprve ale musí přečkat současné perné časy a v kvalifikacích se přiblížit nejrychlejším,“ odtušil Webber.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Sorry, že jsem vás vzbudil. Leclerc jezdil ráno ulicemi Maranella v letošním ferrari

18:07 | Podle dřívějších spekulací ohledně kalendáře 2022 bychom v příštím roce už Imolu v kalendáři vidět neměli. Nicméně starosta tvrdí, že brzy potvrdí smlouvu do roku 2025. Podle italského formulapassion by se mělo jet v termínu GP Francie (že by konec Paul Ricardu?).
17:34 | W Series mění plány. Místo finále v Mexiku budou dva závody v Austinu.
15:03 | První závod v Miami se pojede 8. května 2021. Potvrdili to organizátoři.
22. září | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00