Webber: Nečekali jsme, že Hamilton teď bude mít jen jeden titul

Mark Webber se domnívá, že Lewis Hamilton má problémy se adaptovat pneumatikám Pirelli, což zhoršuje jeho výsledky. Opakem je Sebastian Vettel.
Webber: Nečekali jsme, že Hamilton teď bude mít jen jeden titul

Australan o sobě řekl už několikrát, že nedokáže využít potenciál současného obutí, teď k sobě přibral Hamiltona, který na to podle něj také doplácí výsledkově.

"Že bude mít Lewis v roce 2014 jen jeden titul, podle mě moc lidí nečekalo po těch jeho prvních dvou letech ve formuli 1," uvedl pro Daily Mail. "Má problémy se projevit na pneumatikách Pirelli, stejně jako já."

"To nemá být výmluva, i když to tak asi zní, ale je zřejmě, že jsem na Pirelli měl méně úspěchů. Jedna z mých nejsilnějších stránek jsou rychlé zatáčky. A já jsem musel v rychlých zatáčkách ubrat, což je velká ztráta."

"Seb (Vettel) je velmi dobrý v pomalých zatáčkách a asi je mistr pneumatik Pirelli. Pro ostatní je špatná zpráva, že Pirelli zůstává."

Hamiltonovi ale schází ještě něco dalšího. "Myslím, že Lewis potřebuje najít ten neustálý hlad, který míval," pokračoval Webber. "Lewis se chtěl dřív osvědčit, a to se mu podařilo."

Roli sehrává i soukromý život. "Někdo kdysi řekl, že Vettela vyndají ve čtvrtek večer ze skříně a vrátí ho tam v neděli večer. Lewis je jiný, ano. Je třeba najít správnou rovnováhu."

"Je dost dobře možné, že bude Lewis příští rok bojovat o titul, má správný věk, u Mercedesu je ve správném prostředí. Jde ale o to, že začal tak brzy. Teď má své soukromé letadlo... Ale celé to je v podstatě o tvrdé práci s lidmi v týmu, o chápání požadavků jednotlivých tratí a vozu."

"Pak to prostě zvládne. Přeju mu, ať se mu daří, určitě je toho schopen."

Další článek: Návrat do formule 1 je téměř nemožný, přiznává Kubica

Témata článku: ,