Webber nasedal k Alonsovi nebezpečným způsobem, říká Hamilton

Lewis Hamilton potvrdil, že si Fernando Alonso a Mark Webber počínali nebezpečně, když se dohodli na taxi jízdě na konci GP Singapuru.
Webber nasedal k Alonsovi nebezpečným způsobem, říká Hamilton

Španěl i Australan dostali za svoje počínání napomenutí, což u jezdce Red Bullu vyústilo v penalizaci ztráty 10 míst na startovním roštu, protože se jednalo o letošní třetí napomenutí.

Stewardi dali napomenutí oběma jezdcům hlavně za to, co udělali na začátku jízdy, světlo do toho vnesl Lewis Hamilton.

"Jel jsem své kolo zpět do boxů, vyjel ze zatáčky a byl tam Fernando, opravdu mě to šokovalo," popisoval. "Objel jsem ho zprava, ale kdyby Mark přecházel tam, kde jsem jel, přejel bych ho. Naštěstí se to nestalo."

Většina lidí se shodne na tom, že svezení jezdce je sympatickým gestem a Hamilton s tím souhlasí. Ale nesmí při tom docházet k ohrožení bezpečnosti.

"Je to dobré pro fanoušky, a pokud se to dělá bezpečně, tedy když nezastavíte v závodní stopě, tak by to v budoucnu snad mohlo být dovolené."

"Ve sportu je to pohodové. Vzpomeňte si na Nigela Mansella a Ayrtona Sennu. Několikrát se mi stalo, že jsem projel kolem někoho, kdo zůstal stát, a já jsem si pak říkal, že jsem měl zastavit," dodal.

Red Bullu se Webberův trest nelíbí, ale uznává, že to jinak dopadnout asi nemohlo.

"Mělo se to řešit pokutou nebo klepnutím přes prsty," řekl šéf týmu Christian Horner. "Ale bohužel napomenutí je teď jediná věc, kterou mají stewardi k dispozici."

"Možná by v tomhle případě stačilo promluvit si s jezdci. Pokuta by byla lepší, ale nemyslím, že by ji měli stewardi k dispozici."

Diskuze (78) Další článek: Vettel si negativní reakce nezaslouží, zlobí se Horner na fanoušky
13:10 | Juan Manuel Correa se stal novým vývojovým jezdcem Alfy Romeo. Není to překvapení, Correa závodí za český juniorský tým Sauberu ve F2.
10:34 | Pneumatiky pro Monako: C5, C4, C3... tedy nejměkčí a stejné jako pro Kanadu.
8:34 | Ayrton Senna by dnes oslavil 59. narozeniny.
20. března | V Hanoji začala stavba okruhu. První závod se má jet ve Vietnamu už za rok.