Webber na důchod nemyslí, naopak - příští rok chce opět bojovat o vítězství

Australský pilot po Schumacherovi s de la Rosou zřejmě brzy převezme žezlo nejstaršího pilota v poli, na konci srpna oslavil šestatřicáté narozeniny.
Webber na důchod nemyslí, naopak - příští rok chce opět bojovat o vítězství

Mark Webber si dobře uvědomuje, že ve formuli 1 nemůže vydržet věčně - každé prodloužení smlouvy v posledních letech obsahovalo pouze jednu následující sezonu. Pilot Red Bullu také říká, že až přijde ten správný čas, odejde. Vítěz devíti závodů nicméně cítí, že stále může ve formuli 1 dosáhnout úspěchů. Odchod proto nechce uspěchat.

"Nejsem na začátku kariéry, uvědomuji si to. Jsem blíže jejímu konci. Mým cílem je vytvořit úspěšnou kampaň. V minulosti jsem bojoval o titul. Mám na uplynulá léta spoustu krásných vzpomínek. Věk, v jakém můžete být na vrcholu, je pouze relativní číslo. Samozřejmě je ale potřeba, aby vše do sebe správně zapadlo. Zároveň ale sami k sobě musíte být upřímní a ve správnou chvíli si říci "hele, kamaráde, už je čas". Osobně si myslím, že ten můj se zatím nenaplnil.

Pokud bych v kvalifikacích prohrál s kolegou 20-0, to už by bylo alarmující. Dokud se nedostanete do bodu, kdy víte, že ze sebe nedostáváte vše, musíte pokračovat a snažit se. O to se musím snažit i příští rok," řekl Webber pro Autosport.

Krátce před polovinou sezony byl Webber v pořadí šampionátu před Vettelem, nakonec ovšem s mladším kolegou opět prohrál. Na letošního mistra světa ztratil 102 bodů a v konečných výsledcích mu patřila šestá pozice (což je jeho nejhorší umístění v posledních čtyřech letech). Před nedávnem Webber Autosportu prozradil, proč tomu tak bylo.

Webber do formule 1 vstoupil v sezoně 2002, kdy závodil za Minardi. Další dva roky strávil u Jaguaru, poté rovněž dvě sezony setrval u stáje Williams. V roce 2007 se do Milton Keynes vrátil. To už se ovšem Jaguar přetransformoval v Red Bull. Největší úspěchy získal v již zmiňovaných letech 2010 a 2011, kdy skončil celkově třetí. 

Další článek: To nejlepší a nejhorší ze sezony 2012 optikou Davida Coultharda