Webber myslí na první vítězství

DOPLNĚNÉ VYDÁNÍ.
Klepněte pro větší obrázekMark Webber dnes za sebou na Nürburgringu nechal duo z Brawnu i týmového kolegu Sebastiana Vettela a získal svou první pole position ve formuli 1.

„Je to pro mě velice zvláštní den. Už jsem byl párkrát blízko a taky jsem byl několikrát nejrychlejší, když by se odečetlo palivo, ale to se nepočítá,“ poznamenal. Webber se stal od roku 1980 prvním Australanem, který vyhrál kvalifikaci na Velkou cenu formule 1. Jako poslední si takový úspěch připsal Alan Jones.

Především druhou část kvalifikace dnes odpoledne poznamenal déšť. Jezdci vyjeli na suchých pneumatikách, pak hned zajeli pro přechodné, aby většina z nich zjistila, že lepší by to bylo přece jen na těch suchých. Zmatky si vyžádaly oběti, ale Webber mezi nimi nebyl.

„Bylo těžké zjistit, jak to na trati vypadá, co se bude dít, jaké pneumatiky máme vybrat, ale my jsme to zvládli. Proto máme pole position,“ popsal.

Webber by teď chtěl první místo na startovním roštu proměnit ve své první vítězství. „Mám skvělou pozici. Budu se zítra snažit vyhrát svůj první závod,“ řekl. „Taková milá nudná velká cena by byla úžasná. Připraveni jsme ale na všechno,“ dodal s tím, že se těší na souboj s brawny. 

Sebastian Vettel bude startovat až čtvrtý. „Moje poslední kolo nebylo nijak oslňující, proto nejsem v první řadě,“ přiznal mladý Němec. „Auto bylo dost dobré, abych se prosadil dopředu, ale mně se to nepovedlo,“ dodal

Christian Horner zalitoval, že se před Vettela dostali oba rivalové z Brawnu. „Sebastian má o trochu těžší auto. Byl dobrý, ale podle všeho ztratil nějaký čas v poslední zatáčce,“ zhodnotil. Lehce nervózní byl i ze dvou mclarenů, které bude mít Vettel v zádech. „McLaren se svým KERS má hrozivě dobrou pozici hned za námi, takže to zítra bude velice vzrušující,“ poznamenal.
Další článek: Nejlehčí jsou tentokrát vozy Brawn GP

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.