Webber: Mým cílem je teď vyhrát v Le Mans

Mark Webber sice na konci letošní sezony F1 opustí, avšak s motorsportem jako takovým rozhodně nekončí. Kromě závodění ve WEC plánuje pilot ještě minimálně jedno vítězství v Le Mans.
Webber: Mým cílem je teď vyhrát v Le Mans

Do konce kariéry Marka Webbera ve formuli 1 zbývají všehovšudy dva závody. Australan však po skončení sezony rozhodně nehodlá pověsit závodnickou přilbu na hřebík úplně. Kromě toho, že bude závodit v šampionátu WEC za tým Porsche plánuje sedmatřicetiletý závodník ještě jedno vítězství ve vytrvalostním  závodě 24 hodin Le Mans.

"Na formuli 1 mi zůstaly skvělé vzpomínky, ale nadešel čas začít další kapitolu mé kariéry," vysvětluje Webber v rozhovoru pro australský televizní kanál Channel 10. "Abych mohl vždycky ráno vstát z postele, musím mít nějaký cíl, musím se něčím zabývat. Přesně kvůli tomu nemůžu skončit se závodnickou kariérou a nic nedělat. V minulém roce Porsche dosahovalo velkých úspěchů ve vytrvalostních závodech – této značce také patří rekord v počtu vítězství v Le Mans, takže jsem rád, že se účastním jejich projektu pro návrat na závody.

Le Mans se mi líbí, líbí se i řízení auta na hranici možností v noci. Pro člověka je přirozené, že se snaží vždycky o něco víc, proto je jasné, že chci v Le Mans vyhrát, a přidat toto vítězství ke svým úspěchům z Monaka. To by bylo úžasné. Pokud se mi podaří tohoto cíle dosáhnout, je možné, že budu chtít vyhrát ještě několikrát. Je ale logické, že je ze začátku potřeba vyhrát poprvé, což nebude úplně lehké," říká jezdec, který se o vítězství v závodě 24 hodin Le Mans v minulosti neúspěšně pokoušel v letech 1998 a 1999. 

Další článek: Räikkönen potvrdil setrvání u kratšího rozvoru, podle týmu je po problémech