Webber může u Red Bullu zůstat další čtyři roky, Ricciardo se teprve učí

Red Bull Racing chce během letní přestávky řešit prodloužení Webberovy smlouvy. Bude to jako vždy na jeden rok, ale Australan by se mohl v budoucnu dočkat dalších prodloužení.
Webber může u Red Bullu zůstat další čtyři roky, Ricciardo se teprve učí

V některých médiích se objevily zprávy, podle kterých poradce Red Bullu Helmut Marko sdělil, že Webber na konci příští sezóny odejde do důchodu, a otevře tak dveře Danielu Ricciardovi, jenž nedávno debutoval v barvách týmu HRT.

"Některé věci se ztratí v překladu," reagoval šéf rakouského týmu Christian Horner. "Jednáme s Markem (Webberem) o příštím roce. Očekávám, že tu příští rok bude. Je oblíbeným členem týmu. Mohl by jezdit další dva, tři, čtyři roky, záleží to na něm. Pořád je velmi konkurenceschopný a hladový."

"Dohoda od začátku byla, že si sedneme ke konci léta a budeme jednat. Mark a já máme velmi dobrý vztah. Jak všichni víte, konverzace s Markem bývají přímočaré. Obě strany chtějí pokračovat. Během příštích pár týdnů využijeme této příležitosti a během přestávky se podíváme na příští rok."

Pro případ odchodu Webbera Red Bull stejně zatím nemá kým ho nahradit. Buemi a Alguersuari pořád zcela nepřesvědčili a zmíněný Ricciardo musí teprve dokázat, že se ve formuli 1 umí prosadit.

"Daniel je ve vývojové fázi. Dostal příležitost vstoupit do formule 1. Zdá se, že je to velmi zajímavý talent," uvedl Horner. "Ale ve formuli 1 je teprve na začátku. Dostal příležitost u HRT a je těžké posoudit jeho schopnosti, protože fakticky závodí jen se svým týmovým kolegou. Je to pro něj velká příležitost a jsem si jistý, že ji využije."

Další článek: Hamilton zachoval po závodě klid, chválí šéf McLarenu

16. října | Charles Leclerc slaví 23. narozeniny.
16. října | Ve Vietnamu zrušili letošní premiérový závod. Dosud byl oficiálně jen odložený, i když nebyl ani v kalendáři.
15. října | Valentino Rossi má koronavirus.

GP Portugalska

Pátek 23. října 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 24. října 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 25. října 2020
Závod 14.10