Webber: Místo nových týmů jsme měli na rošt pozvat Rossiho na motorce

Jezdec týmu Red Bull Racing Mark Webber není nadšený z rozšiřování startovního roštu nezkušenými týmy, považuje to za špatný vtip. Podle něj by bylo přínosnější pustit mezi monoposty Rossiho na motorce.

"Je to trapné," řekl Webber k potížím nových týmů pro Gazettu dello Sport. "Je neuvěřitelné, že do Grand Prix nastoupí týmy, kterým se ještě ani neotočila kola (Campos). Je to jako z Mickey Mouse nebo Toma a Jerryho. Větší smysl by mělo postavit na rošt Valentina Rossiho na motorce."

"Je skvělý, formule 1 potřebuje osobnosti, jako je on. Po svém prvním vítězství v roce 2010 udělám něco pro fanoušky. Nebude to tak brilantní, jako to umí Rossi, ale jako poděkování to bude stačit."

Australan věří v další vítězství v Grand Prix díky kvalitám vozu RB6. Zda nový monopost z dílny Adriana Neweyho bude stačit na boj o tituly, ale předpovídat nechce.

"Neočekávejte, že řeknu, že letos vyhraju titul," uvedl. "To by byla sebevražda. Mým cílem je vyhrát další Grand Prix. Řekněme, že máme velkou příležitost dokázat něco mimořádného. Nicméně, je příliš brzy. Bude to velmi vyrovnaný šampionát až do konce a zaručuji, že bude velkolepý."

Diskuze (72) Další článek: Mercedes: S vozem spokojení nejsme, ale zvítězit chceme už v Bahrajnu
17:54 | Leclerc odjel na okruhu Paula Ricarda s aktuálním vozem Ferrari v rámci testů pro Pirelli 120 kol. Testoval i Bottas s Mercedesem (102 kol).
11:02 | Buemi se do F1 nevrátí, zůstává ve formuli E a bude jezdit za Nissan.
19. září | Force India nasadí v Rusku do prvního tréninku Latifiho.
18. září | Výběr pneumatik pro GP Ruska.. odkaz