Webber: Místo nových týmů jsme měli na rošt pozvat Rossiho na motorce

Jezdec týmu Red Bull Racing Mark Webber není nadšený z rozšiřování startovního roštu nezkušenými týmy, považuje to za špatný vtip. Podle něj by bylo přínosnější pustit mezi monoposty Rossiho na motorce.

"Je to trapné," řekl Webber k potížím nových týmů pro Gazettu dello Sport. "Je neuvěřitelné, že do Grand Prix nastoupí týmy, kterým se ještě ani neotočila kola (Campos). Je to jako z Mickey Mouse nebo Toma a Jerryho. Větší smysl by mělo postavit na rošt Valentina Rossiho na motorce."

"Je skvělý, formule 1 potřebuje osobnosti, jako je on. Po svém prvním vítězství v roce 2010 udělám něco pro fanoušky. Nebude to tak brilantní, jako to umí Rossi, ale jako poděkování to bude stačit."

Australan věří v další vítězství v Grand Prix díky kvalitám vozu RB6. Zda nový monopost z dílny Adriana Neweyho bude stačit na boj o tituly, ale předpovídat nechce.

"Neočekávejte, že řeknu, že letos vyhraju titul," uvedl. "To by byla sebevražda. Mým cílem je vyhrát další Grand Prix. Řekněme, že máme velkou příležitost dokázat něco mimořádného. Nicméně, je příliš brzy. Bude to velmi vyrovnaný šampionát až do konce a zaručuji, že bude velkolepý."

Další článek: Mercedes: S vozem spokojení nejsme, ale zvítězit chceme už v Bahrajnu

9:24 | V Barceloně začaly testy F3
17:09 | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.
11:15 | Dnes a zítra pokračují testy 18palcových pneumatik. V Imole jezdí Mercedes. Za volantem je dnes Hamilton.
18. dubna | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen