Webber letos poprvé vyhrál kvalifikaci, Vettela zlobil KERS

Z první řady startují vozy Red Bull. Mark Webber porazil o dvě desetiny sekundy Sebastiana Vettela. Oba vyjeli ve třetí části kvalifikace jen jednou a pošetřili sadu měkčích pneumatik. KERS tentokrát zlobil Vettela.
Webber letos poprvé vyhrál kvalifikaci, Vettela zlobil KERS

Red Bull dominoval kvalifikaci i ve Španělsku. K jedné změně ale došlo. První letošní pole position si vyjel Mark Webber a narušil tak hegemonii svého týmového kolegy Sebastiana Vettela, který ho zítra doplní v první řadě. Němec za Australanem zaostal přesně o dvě desetiny sekundy.

Webber obhajuje ve Španělsku vítězství a vykročil za ním tou správnou cestou. "Na zítřek se mi bude dobře spát. Těším se, že se pokusím vyhrát. Pokud budu na této pozici i v poslední zatáčce, budu spokojen," těší se Australan. Skutečnost, že bojoval o první místo na startovním roštu pouze s týmovým kolegou Vettelem a další soupeři už ztráceli okolo jedné sekundy, ho vůbec nepřekvapila. "Nikdy nesmíte tyhle chlapy podceňovat, a mysleli jsme si, že budeme spolu bojovat o pole position. Bylo to pěkné kolo, dobrá bitva se Sebem a dnes byl můj den."

Australan dodal, že už se lépe sžil s pneumatikami Pirelli. "Jsou nové pro všechny. Je na všech, aby z nich vytěžili maximum," uvedl.

Vettel poprvé v této sezoně nestartuje z prvního místa, ale zklamaný není. "Udělali jsme dobrý pokrok. Barcelona je místo, kam se obvykle vozí nové díly a ověřuje se, jak fungují. V první části jsem se nedostal do rytmu, ve druhé už jsem byl na měkčí směsi spokojenější, ve třetí jsem trochu ztratil, nebyl jsem se svým kolem spokojen," vysvětloval obhájce titulu a neopomněl pochválit svého týmového kolegu. "Mark odvedl dobrou práci. Bojovali jsme spolu a dnes byl lepší. Zítra nás čeká dlouhý závod a ušetřili jsme sadu pneumatik, stejně jako celá první trojka a jenson Button."

Vettel se ve druhé a třetí části kvalifikace musel obejít bez KERS, ale podle jeho slov se nejednalo o klíčový faktor. "Nebylo by správné říct, že jsem neměl KERS, a proto má Mark pole position. On si ho zasloužil," uznal Němec.

Věří, že problém s KERS se do zítřejšího závodu podaří vyřešit. "Závodu se nebojím, měli bychom být opět nahoře. Nakonec to vypadá jako nekonečný příběh. Chlapi dřou a odvedli jsme mimořádnou práci. Ukázali jsme, že naše auto je ještě rychlejší. Měli jsme dobrý základ a je to ještě lepší," pochválil oddělení aerodynamiky suverén úvodu letošní sezony.

Další článek: Soutěž o podepsanou čepici Bruna Senny má svého vítěze

18:02 | Kdo bude ve vedení po prvním kole?
17:13 | Ricciardo dostal napomenutí za zdržení Strolla v Q1.
15:29 | Víkend Lewise Hamiltona: Sražený mechanik v tréninku, kontakt se zdí a poškozené přední křídlo v kvalifikaci, hodiny v rychlém kole (možná poškozené zadní křídlo).
13:35 | V Soči přestalo pršet a objevilo se dokonce sluníčko. Start kvalifikace snad ve 14:00 dle plánu.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink zrušen
Kvalifikace Norris
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00