Webber letos neskončí, míní Mateschitz

Spolumajitel Red Bullu Dietrich Mateschitz je přesvědčený, že se Mark Webber udrží ve vrcholové formě a bude závodit i v dalších letech. Pokud ne u Red Bullu, tak v jiném týmu.
Webber letos neskončí, míní Mateschitz

Na otázku Autosportu, jestli odejde Webber na konci roku do závodnického důchodu, odpověděl Mateschitz: "Proč by měl? Tělo má jako z oceli a mentálně je v dokonalé formě. Pokud nebude pokračovat s námi, nabídne mu smlouvu někdo jiný. Je top jezdec na stejné úrovni jako Sebastian (Vettel). Oba jsou výjimeční lidé, tím myslím i charakter."

Webber byl loni Vettelovi velký soupeřem a oba bojovali o titul až do posledního závodu. Mateschitz očekává, že letos bude situace stejná. "Sebastian je velmi motivovaný a Mark je na tom úplně stejně," řekl. "Nic si nedarují. Proto očekávám, že to bude podobné jako loni. A oba budou mít i nadále volnost spolu závodit, naši strategii nezměníme."

Australan si loňské finále ztížil zlomeninou ramene, kterou si přivodil před Grand Prix Japonska na kole. Frakturu téměř všem zatajil, ale Mateschitz mu to nevyčítá. "Vůbec ne. Je to stoprocentně profesionální sportovec a vždy odevzdává maximum," potvrdil.

Diskuze (8) Další článek: Závodit pro Ferrari je mým snem, přiznává Vettel
19:59 | Verstappen má pro závod 5 sad čerstvých hyperměkkých pneumatik. Tolik jich ale asi potřebovat nebude. odkaz
17:24 | Laudy se zeptali, jak by řešil Verstappena: Vyměnil Za koho? Jeho mozek!
13:41 | Ferrari si nakonec nechá nové zadní zavěšení. Ve čtvrtek po problémech v Barceloně zkoušelo zpět staré zavěšení. To… odkaz
25. května | Antonio Fuoco ze stáje Charouz Racing System skončil v závodě F2 na 8. místě, což znamená pole position pro zítřejš… odkaz
25. května | Dnes v Monaku závodí závodí junioři a Porsche. Z jednoho Porsche uniklo na vjezdu do boxů opravdu hodně velké množství oleje.

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink Ricciardo (1:11.786)
Kvalifikace Ricciardo (1:10.810)
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10