Webber letos neskončí, míní Mateschitz

Spolumajitel Red Bullu Dietrich Mateschitz je přesvědčený, že se Mark Webber udrží ve vrcholové formě a bude závodit i v dalších letech. Pokud ne u Red Bullu, tak v jiném týmu.
Webber letos neskončí, míní Mateschitz

Na otázku Autosportu, jestli odejde Webber na konci roku do závodnického důchodu, odpověděl Mateschitz: "Proč by měl? Tělo má jako z oceli a mentálně je v dokonalé formě. Pokud nebude pokračovat s námi, nabídne mu smlouvu někdo jiný. Je top jezdec na stejné úrovni jako Sebastian (Vettel). Oba jsou výjimeční lidé, tím myslím i charakter."

Webber byl loni Vettelovi velký soupeřem a oba bojovali o titul až do posledního závodu. Mateschitz očekává, že letos bude situace stejná. "Sebastian je velmi motivovaný a Mark je na tom úplně stejně," řekl. "Nic si nedarují. Proto očekávám, že to bude podobné jako loni. A oba budou mít i nadále volnost spolu závodit, naši strategii nezměníme."

Australan si loňské finále ztížil zlomeninou ramene, kterou si přivodil před Grand Prix Japonska na kole. Frakturu téměř všem zatajil, ale Mateschitz mu to nevyčítá. "Vůbec ne. Je to stoprocentně profesionální sportovec a vždy odevzdává maximum," potvrdil.

Další článek: Závodit pro Ferrari je mým snem, přiznává Vettel