Webber: Když to v závodě nejde podle plánu, Vettel selhává

Bývalý týmový kolega Sebastiana Vettela Mark Webber řekl, že čtyřnásobný mistr světa formule 1 a současný vedoucí muž průběžného pořadí je při vypjatých závodních situacích náchylný k selhání.
Webber: Když to v závodě nejde podle plánu, Vettel selhává

Chyby jako třeba v loňské Velké ceně Ázerbájdžánu, kdy Vettel za safety carem při restartu závodu najel z boku do mercedesu Lewise Hamiltona, jsou podle Webbera jasným příkladem toho, co se stane, když se Vettel "rozpadne".

Webber s Vettelem byli týmovými kolegy u Red Bullu v letech 2009 až 2013, než Webber ukončil kariéru ve formuli 1 a přešel do vytrvalostních závodů. Pro podcast F1 Webber řekl, že Vettel už v té době měl tyto problémy.

„Sebastian je měl a stále je má. Myslím, že má plán a tyto selhání jsou často mimo naši obvyklou rutinu ve velkých cenách. Tak například: safety car. V Abú Dhabí (v roce 2012) vyjel za safety carem mimo a trefil ceduli DRS,“ řekl Webber.

Jednu takovou chybu udělal Vettel i v začátcích své kariéry. Ve Velké ceně Japonska v roce 2007 na okruhu ve Fudži, kdy jel svůj sedmý závod ve formuli 1 za Toro Rosso, kolidoval s Webberem také během safety caru. Australan v barvách Red Bullu jel přitom v té době na druhé pozici za vedoucím Hamiltonem.

„Tam jsme rozhodně měli na stupně vítězů, což bylo nemyslitelné. Red Bull a Toro Rosso spolu na stupních vítězů, to se předtím ještě nestalo,“ řekl Webber.

„V posledním sektoru jsem přijel vedle Lewise a řekl 'chlape, odstup od safety caru je obrovský'. Díval jsem se na něj a říkal si 'no tak, světla stále svítí, nebudeme ještě restartovat, stále jedeme za safety carem', on ale byl daleko, tak jsem jel vedle něj. V další minutě bum. Za safety carem (Vettel) do mě zezadu vrazil, Sebastian a já jsme vyletěli z tratě,“ popsal Webber incident, za který Vettel původně dostal penalizaci odsunu o 10 pozic na roštu dalšího závodu, kterou pak ale ředitelství závodu po přezkoumání incidentu změnilo na napomenutí.

Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Další článek: Fotogalerie: Čtvrtek v Hockenheimu: Prohlídka okruhu i fanoušci

19:40 | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz
20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.
19. června | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00