Webber: Jestli je Vettel jedním z favoritů, měl bych k nim patřit také

Mark Webber je spíše černým koněm šampionátu, mezi favority zmiňován nebývá. Věří však, že se dokáže vyrovnat týmovému kolegovi Vettelovi, a případně tedy i bojovat o titul.

"Nejsem z toho nervózní. Uvidíme, jestli dokážu zopakovat minulý rok a lidé budou říkat: ´Sakra, je v boji o titul.´ Jestli je Sebastian jedním z favoritů, tak bych asi měl být také," řekl Australan.

"Moje šance jsou stejně dobré jako u ostatních. Loni jsem byl v boji o titul dlouho, ale nedokázal jsem to. Strach nemám z nikoho, to by mělo být jasné. Dokážu s nimi závodit. Měl jsem velmi dobré souboje s Fernandem, trochu míň s Michaelem, protože měl v minulosti lepší vozy. Se Sebastianem jsme měli loni stejný vůz a bylo to těsné."

Webber však uznává, že nevyvolává takový zájem jako ostatní jezdci top týmů. Ale nevadí mu to. "Akceptuji, že můžu být něco jako černý kůň," řekl. "Ale pro mě je to dobrá pozice. Je normální, že lidé jdou za Jensonem, Lewisem, Michaelem, Sebastianem, který je mladý, Massou, který bojoval o šampionát, a Alonsem, jenž má dva tituly."

"Pro mě je to letos velký rozdíl po fyzické a mentální stránce. Letos se nemusím bát, že budu ráno vstávat s obavami, jestli se noha (zlomená v roce 2008) zlepšila. Těžko říct, jestli to mělo vliv na moje výkony. Možná jsem byl trochu vyčerpaný mentálně, protože jsem kvůli operacím a rehabilitaci neměl mezi sezónami žádnou přestávku."

 

Další článek: Cílem Force Indie jsou letos pravidelné body a příležitostná pódia

11:46 | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
11:19 | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
9:24 | V Barceloně začaly testy F3
20. dubna | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen