Webber: Je smutné, kolik talentů neprojde do F1 kvůli penězům

Mark Webber je přesvědčený, že formuli 1 opouští v horším stavu, než do ní vstupoval. Alespoň co se kvality startovního pole týče.
Webber: Je smutné, kolik talentů neprojde do F1 kvůli penězům

Australan debutoval ve formuli 1 v roce 2002. "Když jsem byl na konci roštu s Minardi, měli jste tam Irvina, Sala - ti všichni byli na stupních vítězů. Rošt byl nabitý lidmi, kteří vyhráli F3000, kteří vyhráli mnoho působivých závodů," vzpomínal v rozhovoru pro Autosport.

O 11 let později vidí startovní pole trochu jinak. "Je tu mnoho talentovaných lidí. Ale hodně jich propadá sítí, bohužel. Je to smutný stav. Například Frijns je fenomenální mladý talent, ale nemá peníze."

Webber však nezůstává jen u řečí a sám se v pomáhání mladým jezdcům angažuje, na starost si vzal Mitche Evanse. Při tom s otazníky sleduje, jak se na startovní rošt příští sezóny zřejmě postaví teprve 18letý Sergej Sirotkin.

"Možná to je starost z pohledu bezpečnosti," komentoval. "Auto můžete řídit, ale podle mě to určitě není ta správná chvíle pro vstup."

"Mým úkolem je tam dostat Mitche, aby ukázal, co dokáže, ale teď se moc netestuje, takže se uvidí, co zvládnou v čase, který mají k dispozici. Je (Sirotkin) další Kimi nebo Sebastian? To zjistíme."

Další článek: Co jste možná nevěděli o preferencích Julesa Bianchiho

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
25. září | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10