Webber: Je smutné, kolik talentů neprojde do F1 kvůli penězům

Mark Webber je přesvědčený, že formuli 1 opouští v horším stavu, než do ní vstupoval. Alespoň co se kvality startovního pole týče.
Webber: Je smutné, kolik talentů neprojde do F1 kvůli penězům

Australan debutoval ve formuli 1 v roce 2002. "Když jsem byl na konci roštu s Minardi, měli jste tam Irvina, Sala - ti všichni byli na stupních vítězů. Rošt byl nabitý lidmi, kteří vyhráli F3000, kteří vyhráli mnoho působivých závodů," vzpomínal v rozhovoru pro Autosport.

O 11 let později vidí startovní pole trochu jinak. "Je tu mnoho talentovaných lidí. Ale hodně jich propadá sítí, bohužel. Je to smutný stav. Například Frijns je fenomenální mladý talent, ale nemá peníze."

Webber však nezůstává jen u řečí a sám se v pomáhání mladým jezdcům angažuje, na starost si vzal Mitche Evanse. Při tom s otazníky sleduje, jak se na startovní rošt příští sezóny zřejmě postaví teprve 18letý Sergej Sirotkin.

"Možná to je starost z pohledu bezpečnosti," komentoval. "Auto můžete řídit, ale podle mě to určitě není ta správná chvíle pro vstup."

"Mým úkolem je tam dostat Mitche, aby ukázal, co dokáže, ale teď se moc netestuje, takže se uvidí, co zvládnou v čase, který mají k dispozici. Je (Sirotkin) další Kimi nebo Sebastian? To zjistíme."

Další článek: Co jste možná nevěděli o preferencích Julesa Bianchiho

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.