Webber je rád, že dal přednost Le Mans před sedačkou u Ferrari

Mark Webber se stal závodním jezdcem Porsche, ale mohl jezdit po boku Fernanda Alonsa ve Ferrari. Svého rozhodnutí však nelituje.
Webber je rád, že dal přednost Le Mans před sedačkou u Ferrari

Porsche se v Le Mans příliš nedařilo, ale to se v první sezóně pro návratu do vytrvalostních závodů s prototypem očekávalo. Vůz, v jehož posádce byl i Webber, musel krátce před koncem odstoupit kvůli technickým problémům. Stalo se tak v okamžiku, kdy vedl závod. Jedno Audi by ho sice možná nakonec dostihlo, i tak ale mohlo Porsche splnit nadplán a dostat se na stupně vítězů.

Do Le Mans přijelo Porsche s cílem hlavně dojet, což se nakonec nepovedlo. Druhý vůz sice šachovnicový prapor viděl, ale stalo se tak poté, co vyjel na trať pouze do posledního kola s obří ztrátou.

Mark Webber v rozhovoru pro Autosport přesto říká, že je spokojený. „Chtěl jsem dělat něco jiného, byla tu před rokem možnost jít do Ferrari, což by mohlo být zajímavé, ale já jsem velmi rád, že jsem skončil tady. Nemohu být v tuto chvíli šťastnější, F1 není něco, co by mi chybělo“

Určitou nostalgii prý prožíval bývalý pilot Red Bullu jen během domácí velké ceny v Austrálii. Teď už je ale plně spokojen se svým životem. 

Diskuze (6) Další článek: Komise F1 rozhodla: páteční trénink i testy zůstávají
7. prosince | Oprava: Gala FIA zdá se už teď. odkaz
6. prosince | Toto Wolff prozradil, že si při oslavách titulu poranil přední zkřížený vaz.
6. prosince | Jak se vám líbila letošní sezóna? Oznámkujte ji jako ve škole
5. prosince | FIA schválila kalendář na příští rok. Žádné změny oproti předešlé verzi.