Webber je podceňován, shodují se Ecclestone a Horner

Mark Webber letos jednoznačně podlehl Sebastianu Vettelovi, ale podle jeho šéfa a Bernieho Ecclestona není Australan špatným jezdcem.
Webber je podceňován, shodují se Ecclestone a Horner

"Že je Sebastian lepší než Mark, to už teď víme. Ale kdo je lepší než Mark?" ptal se Ecclestone v rozhovoru s šéfem Red Bullu Christianem Hornerem na oficiálních stránkách soutěže.

Podle tabulky šampionátu jsou teď lepší Button a Alonso. "A tady to máte. Myslím, že není správné shazovat Marka," řekl Ecclestone. "Jezdí se Sebastianem, a to není ta nejsnazší práce, protože podle mě je teď Sebastian nejlepší jezdec na startovním roštu..."

Horner přikývl: "A teď je pohodlné Marka podceňovat, když ho srovnáváte se Sebem. Ale to je určitě velká chyba. Mark je teď podceňován."

Oba šéfové však mají jasno v tom, že v současnosti je nejlepší ve formuli 1 Vettel. A ví i proč. "Za prvé proto, že jsme jako tým vyspěli a poučili se z našich loňských chyb. A za druhé proto, že zisk titulu významně posílil Sebastianovu sebedůvěru. Ví, čeho je schopný, a staví na tom," řekl Horner.

Ecclestone na svého oblíbeného a o tři generace mladšího jezdce nahlíží zvenčí, ale také ho obdivuje. "Sebastian má stoprocentní vůli uspět, ale zůstal nohama na zemi," konstatoval. "Žádné vítězství, ať už bude jakkoliv velké, mu nezabrání v tom, aby zůstal nohama na zemi. To je v tomhle byznysu obrovsky důležité. Seb je uvolněný a vždy zůstane sám sebou, proto mu to jde tak dobře."

Diskuze (118) Další článek: Renault letos doplatil na své unikátní řešení výfuků