Webber: Je komické, že jsme já a Alonso dostali trest

Mark Webber se stále nesmířil s tím, že ze Singapuru odjel s napomenutím, které ho ve svém důsledku bude stát 10 míst na startovním roštu v Koreji.
Webber: Je komické, že jsme já a Alonso dostali trest

Australan se dnes na Twitteru znovu věnoval svezení Fernandem Alonsem. Dal dohromady několik různých obrázků taxi jízd z minulosti a připomněl, že se svézt nechal i Derek Warwick, který jako jeden ze stewardů rozhodoval o trestech v Singapuru.

"Že jsme Alonso a já dostali napomenutí za naše kroky, je mírně řečeno komické," uvedl pilot Red Bullu. "Byl to skvělý okamžik, fanouškům se to moc líbilo." Dodal, že s maršály vůbec nehovořil.

Webber tak ale zřejmě míjí reálný důvod svého napomenutí. Stewardi ho neudělili za samotné svezení, ale proto, že když nasedal k Alonsovi, vznikla velmi nebezpečná situace, jelikož se tak dělo za slepou zatáčkou.

Jezdci Mercedesu se ferrari vyhýbali s potížemi a Lewis Hamilton potvrdil, že byl v šoku, když za zatáčkou uviděl stojícího Alonsa. Vybral si objetí zprava a dodal, že kdyby tam stál Webber, který v tu chvíli nasedal z druhé strany, tak by ho zřejmě srazil.

Další článek: O stupně vítězů budeme bojovat až do konce sezóny, věří Lotus

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10