Webber: Dřív jsem se měl nechat přemluvit Renaultem, teď určitě odejdu

Mark Webber prozradil, že kdyby chtěl, mohl by formuli 1 zůstat. Hodlá ale odejít. Lituje jen, že se v minulosti nestal týmovým kolegou Fernanda Alonsa.
Webber: Dřív jsem se měl nechat přemluvit Renaultem, teď určitě odejdu

Australan dostal kdysi nabídku, aby od roku 2005 závodil pro Renault. "Bohužel jsem to odmítl, tak to chodí. Nakonec to nebylo nejlepší rozhodnutí," uvedl pro Daily Mail.

Místo Renaultu si Webber zvolil Williams, pro který závodil v letech 2005 a 2006, než přestoupil k Red Bullu. V těchto dvou sezónách měl ale nejlepší auto právě Renault, Fernando Alonso s ním vyhrál dva tituly.

K mistrovské technice se Webber nakonec přeci jen dostal, když se Red Bull postupně posunul na vrchol formule 1. Ale titul nikdy nezískal, pokaždé se musel sklonit před týmovým kolegou Sebastianem Vettelem.

Po letošní sezóně ve formuli 1 skončí a zamíří do vytrvalostních závodů. "Posledních několik let ve formuli 1 jsem věděl, že touha a vášeň začínají trochu upadat, a tohle není sport, ve kterém byste byli konkurenceschopní, pokud tomu nedáváte 100 procent."

Říká ale, že zůstat mohl, nabídky měl a dokonce stále má. "Pořád kolem čmuchaly týmy F1, a dělají to i teď, ale moje rozhodnutí už padlo, já jsem s ním spokojený a těším se na budoucnost."

"Vytrvalostní závody jsou velmi blízko formuli 1. Jsou velmi, velmi rychlé, možná se formuli 1 v některých situacích dokonce vyrovnají."

Možnost stát se týmovým kolegou Alonsa měl Webber ještě jednou, loni jednal s Ferrari o angažmá v letošní sezóně, ale nakonec se rozhodl zůstat v Milton Keynes, mimo jiné proto, že v inkriminované době patřil mezi kandidáty na titul.

Další článek: Button očekává tření mezi jezdci Ferrari, Pérez vidí silnou dvojici

9:11 | Mika Häkkinen dnes slaví 52. narozeniny.
27. září | Nezapomeňte, že závod dnes začíná už ve 13:10.
27. září | Nehoda ve F2, která po osmi kolech ukončila závod. Jezdci jsou ok... odkaz

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod Bottas