Webber dostal napomenutí za Alonsovu taxijízdu a nevyhne se penalizaci

Australan za nebezpečné počínání po svém odstoupení obdržel třetí napomenutí, a v Koreji tak bude na roštu odsunut o deset míst.
Webber dostal napomenutí za Alonsovu taxijízdu a nevyhne se penalizaci

Mark Webber byl tuto sezonu napomenut už v Bahrajnu za incident s Nicem Rosbergem a v Kanadě, kde nerespektoval vyvěšené žluté vlajky. Dnes v Singapuru se provinil potřetí, a trestu už neunikne. V Koreji si ke své kvalifikační pozici bude muset přičíst deset míst. 

Problém tkví v tom, co následovalo po Webberově odstoupení na samotném konci závodu. Po projetí cílem Alonso Webbera dovezl do boxů. To je samo o sobě sympatické gesto, potíž je ale v jeho provedení, kterým porušil článek 30.9 (b) sportovních regulí. Ten jezdcům zakazuje vstupovat na trať bez povolení traťových komisařů v době mezi zaváděcím kolem a okamžikem, kdy všechny vozy zastaví v parc fermé. 

FIA má k dispozici záběry Webberova naložení na Alonsovo auto. V sedmé zatáčce Webber vběhl na trať a pokynul projíždějícímu Alonsovi. Ten Webbera naložil a oba se jali na pomalou projížďku do pitlane. Webberův pohyb po trati však nebyl zcela bezpečný a muselo se mu vyhýbat několik vozů. Rovněž Alonso, který v inkriminovaném místě prudce zastavil, se postaral o zmatek a těsně ho minuli Räikkönen i piloti Mercedesu. Také Alonso obdržel napomenutí.

Alonso se zřejmě chtěl Webberovi odvděčit za Velkou cenu Německa 2011. Tehdy se pro změnu Španěl projel na voze stáje Red Bull.

Pokárání dostal i Lotus. Při zastávce Romaina Grosjeana si jeden z mechaniků zapomněl vzít helmu. 

Další článek: Vettel: Ferrari nevyhrává a frustrovaní fanoušci si to vybíjejí na mně

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
17:13 | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10