Webber dostal napomenutí za Alonsovu taxijízdu a nevyhne se penalizaci

Australan za nebezpečné počínání po svém odstoupení obdržel třetí napomenutí, a v Koreji tak bude na roštu odsunut o deset míst.
Webber dostal napomenutí za Alonsovu taxijízdu a nevyhne se penalizaci

Mark Webber byl tuto sezonu napomenut už v Bahrajnu za incident s Nicem Rosbergem a v Kanadě, kde nerespektoval vyvěšené žluté vlajky. Dnes v Singapuru se provinil potřetí, a trestu už neunikne. V Koreji si ke své kvalifikační pozici bude muset přičíst deset míst. 

Problém tkví v tom, co následovalo po Webberově odstoupení na samotném konci závodu. Po projetí cílem Alonso Webbera dovezl do boxů. To je samo o sobě sympatické gesto, potíž je ale v jeho provedení, kterým porušil článek 30.9 (b) sportovních regulí. Ten jezdcům zakazuje vstupovat na trať bez povolení traťových komisařů v době mezi zaváděcím kolem a okamžikem, kdy všechny vozy zastaví v parc fermé. 

FIA má k dispozici záběry Webberova naložení na Alonsovo auto. V sedmé zatáčce Webber vběhl na trať a pokynul projíždějícímu Alonsovi. Ten Webbera naložil a oba se jali na pomalou projížďku do pitlane. Webberův pohyb po trati však nebyl zcela bezpečný a muselo se mu vyhýbat několik vozů. Rovněž Alonso, který v inkriminovaném místě prudce zastavil, se postaral o zmatek a těsně ho minuli Räikkönen i piloti Mercedesu. Také Alonso obdržel napomenutí.

Alonso se zřejmě chtěl Webberovi odvděčit za Velkou cenu Německa 2011. Tehdy se pro změnu Španěl projel na voze stáje Red Bull.

Pokárání dostal i Lotus. Při zastávce Romaina Grosjeana si jeden z mechaniků zapomněl vzít helmu. 

Další článek: Vettel: Ferrari nevyhrává a frustrovaní fanoušci si to vybíjejí na mně