Webber dostal napomenutí za Alonsovu taxijízdu a nevyhne se penalizaci

Australan za nebezpečné počínání po svém odstoupení obdržel třetí napomenutí, a v Koreji tak bude na roštu odsunut o deset míst.
Webber dostal napomenutí za Alonsovu taxijízdu a nevyhne se penalizaci

Mark Webber byl tuto sezonu napomenut už v Bahrajnu za incident s Nicem Rosbergem a v Kanadě, kde nerespektoval vyvěšené žluté vlajky. Dnes v Singapuru se provinil potřetí, a trestu už neunikne. V Koreji si ke své kvalifikační pozici bude muset přičíst deset míst. 

Problém tkví v tom, co následovalo po Webberově odstoupení na samotném konci závodu. Po projetí cílem Alonso Webbera dovezl do boxů. To je samo o sobě sympatické gesto, potíž je ale v jeho provedení, kterým porušil článek 30.9 (b) sportovních regulí. Ten jezdcům zakazuje vstupovat na trať bez povolení traťových komisařů v době mezi zaváděcím kolem a okamžikem, kdy všechny vozy zastaví v parc fermé. 

FIA má k dispozici záběry Webberova naložení na Alonsovo auto. V sedmé zatáčce Webber vběhl na trať a pokynul projíždějícímu Alonsovi. Ten Webbera naložil a oba se jali na pomalou projížďku do pitlane. Webberův pohyb po trati však nebyl zcela bezpečný a muselo se mu vyhýbat několik vozů. Rovněž Alonso, který v inkriminovaném místě prudce zastavil, se postaral o zmatek a těsně ho minuli Räikkönen i piloti Mercedesu. Také Alonso obdržel napomenutí.

Alonso se zřejmě chtěl Webberovi odvděčit za Velkou cenu Německa 2011. Tehdy se pro změnu Španěl projel na voze stáje Red Bull.

Pokárání dostal i Lotus. Při zastávce Romaina Grosjeana si jeden z mechaniků zapomněl vzít helmu. 

Další článek: Vettel: Ferrari nevyhrává a frustrovaní fanoušci si to vybíjejí na mně

13:08 | K dotazům: W Series vysílá Sport 1 / 2. F1 TV Pro zatím ne (v programu to není).
13:06 | Delta nedelta, v Silverstonu bude 100 % fanoušků.
23. června | Ještě je to trochu daleko, ale pro závodní víkend se očekávají nižší teploty (kolem 24 °C) a hlavně déšť.
22. června | Nico Hülkenberg se oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Egle Ruskyte.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00