Webber: Cílem Red Bullu musí být příští rok vítězství v šampionátu

Letošní zkušenosti pomůžou.
Mark Webber vyhrál Grand Prix Brazílie, což byl ale také závod, v kterém konkurenční Brawn GP získal oba tituly. Soupeřem mistrům byl letos jen Red Bull Racing a Webber dodává, že příští rok musí s týmem postoupit o stupeň výše.

"Musíme doufat, že v roce 2010 budeme bojovat o šampionáty," uvedl Australan pro BBC. "Tento tým se může zlepšit už jen o jedno místo, takže to musí být náš cíl. Musíme se dále zlepšovat."

"Do Singapuru byl mezi mnou a Sebastianem rozdíl jen pár bodů, takže není důvod, proč bych v příští sezóně nemohl bojovat o šampionát."

Webber sice závodí ve formuli 1 už delší dobu, ale přiznává, že se letos naučil mnoho nových věcí, protože poprvé bojoval na špičce. To by mu mělo pomoci v příštím roce.

"To nejdůležitější, co jsem se letos naučil, je, že je třeba pracovat na detailech. Musíte se důkladně věnovat každému tréninku, kvalifikaci a závodu, a poskládat to vše dohromady v rámci sezóny. OK, není mi 21, ale ani 40, takže tohle všechno mi pomůže v příští sezóně," řekl.

Byla to právě série drobností, která ho vyřadila z bojů o titul, domnívá se Webber. "Měli jsme závod bez bodů v Melbourne, pár devátých míst ve Valencii a Spa, kde jsme dostali penalizaci průjezdu boxy. Spousta malých věcí má dohromady velké dopady, a tak ztratíte šampionát."

"Stejné to bylo pro mého týmového kolegu Sebastiana Vettela. Měl pár nehod tu a tam, pak tu také bylo selhání motoru. To stačilo, aby nás to vyřadilo z bojů."
Další článek: FIA zveřejnila upravený kalendář šampionátu 2010