Webber: Byl to pohodový závod, cítil jsem se uvolněný

První vítězství kariéry mu nepřišlo nijak zvláštní.
Mark Webber dosáhl v Německu na své první vítězství v kariéře pilota formule 1, ale nedělní závod proběhl z jeho pohledu celkem klidně. Nervózní nebyl ani ve chvíli, kdy byl jasně ve vedení a zbývalo jen několik kol.

"Byl to celkem normální závod, ani se to moc nevleklo," řekl. "I když možná trochu mezi koly 40 a 47, když se setmělo a já jsem si pomyslel: ´Do pr..., bude pršet.´"

"Toužil jsem to celé urychlit, protože jsem nechtěl, abychom museli dělat nějaká další rozhodnutí. Posledních deset kol mi celkem uteklo. Bylo to dobré a nakonec jsem byl překvapený, jak jsem byl uvolněný a měl závod pod kontrolou až do (šachovnicové) vlajky."

Webber dosáhl na své první vítězství až ve své 130. Grand Prix, proto někteří začali uvažovat o srovnání s Nigelem Mansellem či Mikou Häkkinenem, kteří také na první triumf čekali dlouho, ale pak dokázali vyhrát i šampionát.

"Teď jsem prozkoumal neznámé vody pole position a vítězství, což může jen pomoci. Určitě to nebude na škodu. Být ve vedení a nikoho nenahánět bylo pro mě premiérou. Doufám, že to tak bude pokračovat, i když není pochyb o tom, že přijdou těžké závody. Ale zisk tohoto prvního vítězství znamená, že když je to blízko, jsou pro mě závody zřejmě jednoznačnější," uvedl Australan.

Webber svým vítězstvím také potvrdil, že zůstává ve hře o letošní titul mistra světa. Zatímco Button považuje vyrovnanost jezdců Red Bullu Racing za svojí výhodu, protože se vzájemně obírají o body, Webber si na souboje s týmovým kolegou nestěžuje.

"Se Sebastianem se budeme v závodech asi občas potkávat, a to se projeví na bodovém zisku. Výhoda se bude mezi námi přelévat podle toho, kdo bude mít lepší výkonnost. Nebylo by realistické očekávat, že do konce roku budeme mít samá dvojitá vítězství, ještě přijdou zajímavé Grand Prix."

"Pro tým je to výborné, když oba jezdci mají téměř stejný počet bodů, je to dobré pro šampionát konstruktérů. Jenson je naší velkou překážkou v poháru jezdců, protože bodově vyjádřeno má náskok dvou Grand Prix," řekl Webber.
Diskuze (32) Další článek: Nelson Piquet si svojí účastí v GP Maďarska jistý není
18:22 | Podle Sirotkina je nové přední křídlo Williamsu krokem vpřed.
17:40 | Vypadá to, že by jezdci v Německu mohli mít problém s puchýři, ale v neděli bude možná o něco chladněji.
13:16 | Alonso: Kdo je ten Renault přede mnou? Inženýr: Hülkenberg Alonso: Amatér!
11:47 | Ricciardo nasadil nový MGU-K, baterii a elektroniku. Čekají ho penalizace.

GP Německa 2018

Pátek 20. července 2018
1. trénink Ricciardo (1:13.525)
2. trénink Verstappen (1:13.085)
Sobota 21. července 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. července 2018
Závod 15.10