Webber: Byl to pohodový závod, cítil jsem se uvolněný

První vítězství kariéry mu nepřišlo nijak zvláštní.
Webber: Byl to pohodový závod, cítil jsem se uvolněný
Mark Webber dosáhl v Německu na své první vítězství v kariéře pilota formule 1, ale nedělní závod proběhl z jeho pohledu celkem klidně. Nervózní nebyl ani ve chvíli, kdy byl jasně ve vedení a zbývalo jen několik kol.

"Byl to celkem normální závod, ani se to moc nevleklo," řekl. "I když možná trochu mezi koly 40 a 47, když se setmělo a já jsem si pomyslel: ´Do pr..., bude pršet.´"

"Toužil jsem to celé urychlit, protože jsem nechtěl, abychom museli dělat nějaká další rozhodnutí. Posledních deset kol mi celkem uteklo. Bylo to dobré a nakonec jsem byl překvapený, jak jsem byl uvolněný a měl závod pod kontrolou až do (šachovnicové) vlajky."

Webber dosáhl na své první vítězství až ve své 130. Grand Prix, proto někteří začali uvažovat o srovnání s Nigelem Mansellem či Mikou Häkkinenem, kteří také na první triumf čekali dlouho, ale pak dokázali vyhrát i šampionát.

"Teď jsem prozkoumal neznámé vody pole position a vítězství, což může jen pomoci. Určitě to nebude na škodu. Být ve vedení a nikoho nenahánět bylo pro mě premiérou. Doufám, že to tak bude pokračovat, i když není pochyb o tom, že přijdou těžké závody. Ale zisk tohoto prvního vítězství znamená, že když je to blízko, jsou pro mě závody zřejmě jednoznačnější," uvedl Australan.

Webber svým vítězstvím také potvrdil, že zůstává ve hře o letošní titul mistra světa. Zatímco Button považuje vyrovnanost jezdců Red Bullu Racing za svojí výhodu, protože se vzájemně obírají o body, Webber si na souboje s týmovým kolegou nestěžuje.

"Se Sebastianem se budeme v závodech asi občas potkávat, a to se projeví na bodovém zisku. Výhoda se bude mezi námi přelévat podle toho, kdo bude mít lepší výkonnost. Nebylo by realistické očekávat, že do konce roku budeme mít samá dvojitá vítězství, ještě přijdou zajímavé Grand Prix."

"Pro tým je to výborné, když oba jezdci mají téměř stejný počet bodů, je to dobré pro šampionát konstruktérů. Jenson je naší velkou překážkou v poháru jezdců, protože bodově vyjádřeno má náskok dvou Grand Prix," řekl Webber.
Sledujte F1Sport.cz na Facebooku Další článek
14. srpna | Před 29 lety zemřel Enzo Ferrari.
14. srpna | Guenther Steiner si nemyslí, že nové partnerství mezi Sauberem a Ferrari ovlivní vztah mezi Haasem a Ferrari.
10. srpna | F1 2018 odkaz
10. srpna | Liberty prozradila, že Carey je placen podle toho, kolik F1 vydělá...
8. srpna | Räikkönen věří, že jeho výsledky neodrážejí jeho rychlost.

Nejčtenější články

Hamilton jmenoval dva týmy, za které by mohl jezdit. Změnu ale neplánuje

Hamilton jmenoval dva týmy, za které…

Lewis Hamilton jmenoval dva týmy, u kterých by si dokázal představit, že by by za ně v F1 jezdil. Změnu ale neplánuje. Odchod z Mercedesu podle něj znamená odchod z F1.

14.  8.  2017 | | 73 N/A
Ferrari podle Vettela přišlo na slabé stránky svého letošního vozu

Ferrari podle Vettela přišlo na slab…

Ferrari odhalilo slabé stránky svého letošního monopostu a ví, jak si udržet své šance v boji o letošní titul mistra světa formule 1, říká Sebastian Vettel.

13.  8.  2017 | | 89 N/A
Motokára. Stroj, na který nedají dopustit ani zkušení jezdci

Motokára. Stroj, na který nedají dop…

Motokáry jsou tradičně vnímány jako tréninkový prostředek pro budoucího hvězdy, ale ke zlepšení svých schopností jich využívá i řada předních závodníků.

13.  8.  2017 | | 11 N/A
Takhle nebrečel ani při prvním vítězství! Nové video Barrichella

Takhle nebrečel ani při prvním vítěz…

Nedávno jsme zde měli video, ve kterém je zachycen Rubens Barrichello ve voze GT. Za volantem je jeho patnáctiletý syn Eduardo. Barrichella synova jízda značně dojala.

11.  8.  2017 | | 4 N/A
Vandoorne: Alonsovi už stačím

Vandoorne: Alonsovi už stačím

Belgickému mladíkovi ze stáje McLaren roste sebevědomí s každým závodním víkendem. Po posledních velkých cenách již Stoffel Vandoorne dokonce věří, že může v zajetých časech konkurovat svému stájovému kolegovi Fernandu Alonsovi.

12.  8.  2017 | | 81 N/A