Webber by zrušil „mechanické penalizace“ na startovním roštu

Občas se stává, že existuje rozdíl mezi kvalifikačním umístěním a startovní pozicí. Penalizace odsunu o několik míst na start by Webber zrušil.
Webber by zrušil „mechanické penalizace“ na startovním roštu

Jezdec může být na startu o několik míst odsunut. Příčiny jsou v zásadě dvě: sportovní nebo technická pravidla. Může se jednat o prohřešek z předešlé Grand Prix, méně často z aktuálního závodního víkendu. 

Častěji ale dostávají jezdci penalizace kvůli technice – nasazení nové převodovky, která nevydržela předepsaný počet závodů, nebo překročení limitního počtu komponent pohonné jednotky. 

„Nechci penalizace pro jezdce, který s tím nemá nic společného,“ řekl Webber. „(Například) když mechanik vloží brzdový kotouč nesprávným způsobem a jezdec se ocitne na zadním konci startovního roštu.“

„Spousta lidí nesleduje kvalifikaci. Zapnou televizi a řeknou si: ‘proč je můj oblíbený jezdec na konci startovního roštu?’ A kvůli tomu ztrácíme lidi.“

Webber by situaci raději řešil například přes body v Poháru konstruktérů. 

„Za posledních pět let byla spousta směšných trestů, se kterými jezdci neměli nic společného, ale mělo to velký vliv na víkend z hlediska zábavy.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Žádné napětí, jen nezkušenost Ocona, říká před Rakouskem Force India

15:58 | Problém na motoru, který potkal Vettela během testů, podle Ferrari nebyl vážný. V Maranellu zjistili, že šlo o problém s mazacím systémem.
22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.
22. února | Niki Lauda by dnes oslavil 71. narozeniny.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00