Webber by rád zopakoval příběh ze Španělska

Kvalifikační hegemonie Red Bullu pokračuje. Okružní jízdu monackými uličkami měl tentokrát nejrychleji odbytou Mark Webber, Sebastian Vettel byl třetí.

Že je kvalifikace v Monaku extrémně důležitá, ví každý. Tedy i Mark Webber, který chce své nejlepší výchozí pozice využít k zisku druhého vítězství v řadě.

"Je fantastické být na pole position, tým odvedl skvělou práci. První místo ve všech dosavadních kvalifikacích je dobré pro tým i pro Renault. Prvního místa musíme využít. Ne všichni dnes měli štěstí, jak jsme viděli v případě Fernanda. Byla radost můj vůz řídit, lidi z týmu na něm odvedli opravdu velký kus práce," řekl spokojený Webber.

O poznání méně spokojený byl Sebastian Vettel, který v kvalifikačním klání se svým kolegou prohrál podruhé za sebou.

"Myslím, že jsme udělali krok vpřed. V závodě by to mělo být lepší než v kvalifikaci. Jsme teď třetí. Pokud v první zatáčce nedojde ke kolizi, moc místa kolem sebe mít nebudeme. Nedá se to nikdy odhadnout, stát se může spousta věcí, zejména v souvislosti s pomalými vozy. Uvidíme. Překvapilo mě, že když bylo na trati už jen deset vozů, stejně byly problémy s provozem. Nebylo to ideální pro pneumatiky, proto když jsem měl kolem sebe volno, nemohl jsem toho využít. Jak ale řekl Mark, je to dobrý výsledek, čili posílám pochvalu týmu a Renaultu. Oběvovala se kritika ohledně výkonu motoru. Víme, že se pravděpodobně nejedná o nejsilnější agregát, tady by to ale nemělo dělat problémy. Závod bude dlouhý a může se stát cokoliv, tak si počkáme," prohlásil Vettel.

Další článek: Kubicu těsná ztráta pole position netrápí

Témata článku: , , ,