Webber: Alonso se v Monze bránil férově, Schumacher nikoliv

V pokračující debatě o obranných manévrech z GP Itálie se Mark Webber postavil proti Michaelu Schumacherovi a na stranu Fernanda Alonsa.
Webber: Alonso se v Monze bránil férově, Schumacher nikoliv

Pro Webbera skončil italský závod předčasně, když s poškozeným monopostem havaroval v Parabolice. Svoji chybu při kontaktu s Massou přiznal. Ihned po nehodě okruh opustil a zamířil domů. Ze záznamu si ale udělal názor na ostatní incidenty.

"Po Monze se diskutovalo hlavně o dvou věcech, o souboji mezi Lewisem Hamiltonem a Michaelem Schumacherem, a předjížděcím manévru Seba na Fernanda Alonsa," uvedl Webber pro BBC.

"Mezi Michaelem a Lewisem to byl unikátní souboj, protože mclaren narážel na omezovač otáček, takže měl Michael na rovinkách výhodu maximální rychlosti. Mohl se svým vozem vždy šikovně zaujmout takovou pozici, aby ho udržel za sebou."

"Párkrát se stalo, že se Michael po obranném manévru vrátil do závodní stopy. To je důležité, protože to většina jezdců nepovažuje za přijatelné. Vynikl především jeden incident, mezi druhou šikanou a zatáčkou Lesmo, když Lewis útočil na Michaela a ten mu vjel do cesty, aby se bránil, a pak se vrátil do své stopy. Překračoval tím meze, když tolikrát změnil stopu."

Opačně vidí Australan incident mezi svým týmovým kolegou a Fernandem Alonsem, při kterém se Vettel ocitl na trávě.

"Incident mezi Sebem a Fernandem byl úplně jiný. Viděl jsem, že byl Fernando kritizován za vytlačení Seba na okraj trati, ale neudělal nic špatného," hodnotil. "Neudělal nic nevyzpytatelného, byl to tvrdý a konzistentní manévr. Byli bok po boku a v jednu chvíli najel Seb na trávu."

Diskuze (204) Další článek: Bottas testoval s Williamsem
23:58 | Podle webu RACER bude Nico Hülkenberg v pondělí na okruhu Barber testovat vůz McLarenu pro IndyCar.
18. října | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.
18. října | Bývalý šéf motorářů Renaultu Remi Taffin našel novou práci. Bude technickým ředitelem společnosti ORECA, který působí ve vytrvalostních závodech.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00