Watson: McLaren je v nevýhodě, protože má jen jednoho a půl jezdce

Bývalý pilot John Watson se domnívá, že McLaren chyboval, když tak brzy sáhl po Sergiu Pérezovi jako po náhradníkovi za Lewise Hamiltona.
Watson: McLaren je v nevýhodě, protože má jen jednoho a půl jezdce

Watson, jenž pro McLaren závodil v letech 1979 až 1983, míní, že chyba při volbě jezdecké sestavy dostává tým do nevýhody vůči konkurenci.

"Red Bull má dva jezdce s vysokou úrovní zkušeností, stejně jako Ferrari a Mercedes," řekl pro BBC. "U McLarenu to vypadá, že má jednoho a půl jezdce."

Podle Watsona je tím polovičním jezdcem Pérez, protože zatím neprokázal, že má potřebné kvality.

"Loni odjel několik skvělých závodů, ale zatím nevím, jaké informace nebo hodnoty přináší týmu. Dejte Pérezovi opravdu dobré auto a může zazářit, ale vrcholový jezdec je pro mě ten, kdo dokáže vytáhnout výkon z podřadného auta."

"Jestli to umí Pérez, to musí teprve dokázat. Velké týmy těží z toho, že mají dva jezdce s velkým množstvím zkušeností a vítězství, a v tom McLaren ztrácí, alespoň z krátkodobého hlediska."

Watson ale věří, že wokingský tým přesto dokáže překonat neúspěšný vstup do sezóny a vrátit se na přední pozice.

"Myslím, že mají infrastrukturu a lidi na napravení problémů, ale nejdřív musí zjistit, v čem ty problémy spočívají. A já nevím, jestli to vůbec vědí," uzavřel.

Další článek: Bianchi zatím nejezdil naplno, protože si nevěřil stoprocentně