Ward zvažuje, že se postaví Todtovi při volbě prezidenta FIA

S blížícím se koncem mandátu prezidenta Mezinárodní automobilové federace Jeana Todta se rýsuje možnost, že v nadcházejících volbách budou znovu dva kandidáti.
Ward zvažuje, že se postaví Todtovi při volbě prezidenta FIA

Když před čtyřmi roky volila FIA nástupce Maxe Mosleyho, rozhodovala se mezi Jeanem Todtem a Arim Vatanenem. Jasné vítězství si připsal bývalý šéf Ferrari.

A i když tehdy říkal, že se postaví do čela federace jen na jedno volební období, v posledních měsících naznačoval, že je silně nakloněn možnosti svůj mandát obhajovat v dalších volbách.

Pokud tak učiní, mohl by mít nového protivníka v podobě šéfa Nadace FIA pro bezpečnost silničního provozu Davida Warda.

"Není to něco, co jsem měl v úmyslu, nebo co jsem chtěl, ale určitě o tom uvažuji, protože je důležité mít debatu," řekl pro The Times. "Debatu můžete mít jen tehdy, pokud je mezi kandidáty výběr, pokud výběr není, není ani debata."

Ward by pro účast ve volbě musel získat nominaci od národních klubů, ale podle některých spekulací by to nemuselo být nemožné, protože počet Todtových odpůrců vzrostl.

Ve formuli 1 se FIA stále nedohodla s Berniem Ecclestonem na podmínkách nové Concordské dohody, zatímco na smlouvu s federací čeká také Pirelli, jehož současný kontrakt vyprší na konci roku.

Volby nového prezidenta FIA se uskuteční v prosinci.

Další článek: Nové ochranné struktury znamenají konec bočních nárazových testů