W03 je velmi dobrý vůz, letos bychom měli být lepší, hodnotí Rosberg

Nico Rosberg má po prvních jízdách s novým mercedesem důvod k optimismu a je přesvědčený, že se týmu podaří splnit letošní cíle.
W03 je velmi dobrý vůz, letos bychom měli být lepší, hodnotí Rosberg

Mercedes byl v posledních dvou sezónách čtvrtým nejlepším týmem a letos se chce posunout alespoň o jednu pozici výš, o titulech zatím nehovoří. Také proto vyvíjel nové auto co nejdéle a nasadil ho až do druhých testů. Nico Rosberg věří, že se tento postup vyplatil.

"Celý tým je velmi pozitivní a věří si," řekl pro Sport Bild. "Nové auto představuje velmi dobrý základ. Je velmi stabilní, takže se můžeme plně soustředit na jeho zrychlování. Nefungovalo dokonale, ale problémy jsme měli jen malé a dají se snadno odstranit."

Pro Mercedes je důležité, aby se letos alespoň vrátil na stupně vítězů. "Jestli se nám to podaří, to zatím nedokážu říct. Pro mě je důležité, abychom se jako tým zlepšovali. A jsme na dobré cestě," uvedl německý pilot.

Pro Rosberga bude letos také důležité, jak dopadne souboj s týmovým kolegou Schumacherem. Ve dvou sezónách společného působení u Mercedesu vždy skončil na konci roku v tabulce šampionátu výš. "Určitě bude těžké ho porazit, ale jsem přesvědčený, že budu znovu před ním," dodal.

Další článek: Slavné týmy F1: Brabham