W Series zrušila letošní sezónu

Ženská W Series se letos kvůli koronaviru nepojede. Jezdkyně čeká jen virtuální závodění.
W Series zrušila letošní sezónu

Druhá sezóna ženské W Series měla začít 30. května v Petrohradu. Osm závodů se mělo jet opět v rámci víkendů DTM ale také v rámci dvou víkendů formule 1 v Austinu a Mexiku.

Po konzultaci s FIA, F1 a DTM však byla letošní sezóna zrušena. „Po velkolepém úspěchu debutové sezóny W Series v roce 2019 není naše rozhodnutí nezávodit na trati do roku 2021 lehké,“ řekla generální ředitelka W Series Catherine Bond Muir.

Šéfka série potvrdila, že se už pracuje na novém kalendáři pro rok 2021 a W Series se pojede v rámci dvou původně plánovaných víkendů F1 (tedy v Austinu a Mexiku).

Bez závodění ale jezdkyně nebudou. Už 11. června startuje virtuální série, která se vydá na legendární okruhy a to včetně severní smyčky. 

Čtvrtky budou patřit závodnicím. Pojedou virtuální sérii

Čtvrtky budou patřit závodnicím. Pojedou virtuální sérii

Další článek: Jezdci se připravují na restart sezóny i na trati. Norris jezdí s vozem F3, Mercedes chystá test

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.