W Series míří do nucené správy | Foto: Matt Buck, CC BY-SA 2.0

Foto: Matt Buck, CC BY-SA 2.0

W Series míří do nucené správy

Ženská W Series nejspíše končí. Po loňském předčasném konci sezóny z finančních důvodů jde série do nucené zprávy.

První čistě ženská formulová série debutovala v roce 2019, kdy se závodilo v rámci víkendů DTM. O rok později byla sezóna zrušena kvůli covidu. Na trať se závodnice vrátily v roce 2021. W Series navázala spolupráci s F1 a fungovala jako doprovodná série. 

Vloni se ale W Series dostala do finančních problémů a sezóna byla ukončena předčasně – bez závodů na americkém kontinentně. Všechny ročníky vyhrála britská závodnice Jamie Chadwick.

W Series věřila, že se vrátí letos. Místo toho však míří do nucené správy. Kevin Ley a Henry Shinners ze společnosti Evelyn Partners LLP byli ve středu jmenováni společnými správci.

Správci uvedli, že v celém podniku zůstal jen jeden zaměstnanec, který byl nyní také propuštěn. Zároveň dodali, že „prozkoumají všechny dostupné možnosti, aby bylo možné W Series v budoucnu obnovit.“

„Tato zpráva bude pro zaměstnance a jezdce společnosti, stejně jako pro příznivce šampionátu po celém světě, velmi nepříjemná,“ uvedl Kevin Ley.

„Společnost se nemohla zavázat k závodní sezóně 2023 kvůli své likviditě. Ředitelé jednali s různými stranami o poskytnutí dodatečného financování spolu s možným prodejem podniku. Tato jednání bohužel nepokročila.“

Talentované dívky ale o šanci prosadit se nepřijdou. Přímo formule 1 totiž letos spustila svou sérii s názvem F1 Academy, která je na úrovni F4. Závodnice už za sebou mají tři ze sedmi kol letošní sezóny – na Red Bull Ringu, okruhu Ricarda Torma ve Španělsku a na Katalánském okruhu. Za týden je čekají závody v Zandvoortu. Sezóna skončí na konci října v Austinu.

Ve vedení průběžného pořadí je aktuálně španělská závodnice Marta García, která závodila také ve W Series, kde byla nejlépe čtvrtá v roce 2019.

Doporučujeme

Články odjinud