W série zakládá esport šampionát pouze pro ženy

Ženská formulová W série se přidala k dalším předním motoristickým šampionátům a v době pandemie koronaviru zakládá svou virtuální sérii. Pojede se na slavných závodních okruzích z celého světa a závodů se zúčastní pouze ženy.
Foto: W Series
W série zakládá esport šampionát pouze pro ženy | Foto: W Series

W série ve spolupráci s firmou Logitech, která vyrábí počítačové příslušenství, a závodní platformou iRacing zakládá esport šampionát.

Online šampionát W série bude, stejně jako jeho reálná předloha, určen výhradně pro závodnice. Očekává se, že všech osmnáct závodnic, které se letos měly zúčastnit reálného šampionátu, nastoupí do série na počítačových simulátorech. Na startovním roštu tak bude i všech deset nejlepších žen z loňské premiérové sezóny W série včetně šampionky Jamie Chadwickové.

Formule E založila virtuální sérii na podporu UNICEF

Formule E založila virtuální sérii na podporu UNICEF

Kalendář se bude skládat z deseti podniků na „nejlepších“ okruzích z celého světa. Sezóna začne v Monze a bude pokračovat na okruzích v Austinu, Brands Hatch, Interlagosu, Spa-Francorchamps, Watkins Glen, Suzuka, Mount Panorama, Nordschleife a Silverstone.

Na každém z deseti okruhů se přitom pojedou až tři závody o různé délce. Pro větší atraktivitu ale nebude podle organizátorů pořadí na startu určeno vždy pouze výsledky kvalifikace, ale v některých závodech bude startovní rošt poskládán z obráceného průběžného pořadí virtuálního šampionátu, tedy vedoucí pilotky šampionátu budou startovat ze zadních pozic.

Ve virtuálním šampionátu W série závodnice nepojedou se svými vozy Tatuus formule 3, ale s modelem dvoulitrové formule Renault Tatuus.

Jak uvádí výkonná ředitelka W série Catherine Bondová Muirová, esport šampionát ženského formulového seriálu budou moci diváci sledovat přes Youtube nebo Twitch. Další informace včetně dat jednotlivých podniků série zveřejní později.

Foto: W Series

Další článek: Chceme vědět, co se stalo, říká Abiteboul o dohodě mezi FIA a Ferrari

9:00 | Lewis Hamilton může tento víkend vyrovnat Schumacherův rekord v počtu vítězství. I proto bude Netflix natáčet tento týden právě u Mercedesu.
20:10 | Fernando Alonso navštívil továrnu Renaultu.
21. září | Velká cena Eifelu nebude bez fanoušků. Na Nürburgringu počítají s prodejem 20 tisíc vstupenek. Prodej začne zítra.
20. září | Zak Brown má důvod k oslavě. Jeho United Autosports vyhrál 24h Le Mans v kategorii LMP2.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10