Vztah mezi Alonsem a Massou se nezměnil, hlásí Ferrari

Budoucí týmoví kolegové se setkali v Brazílii.

Felipe Massa vyvolal svým prohlášením o zapojení Fernanda Alonsa do loňského podvodu v Singapuru nejen rozruch, ale také pochyby o vztahu budoucích týmových kolegů u Ferrari.

Maranellští je však v brazilském paddocku vyvraceli. Massa se s Alonsem setkal v pátek v přestávce mezi volnými tréninky. Jezdci si krátce promluvili, Alonso popřál Massovi brzké uzdravení, Brazilec mu oplatil přáním všeho nejlepšího do budoucna.

"Vztah mezi nimi se zdá být stejný jako vždy. Toto setkání ukazuje, jak nepodložené jsou spekulace o animozitě mezi nimi," uvedlo Ferrari ve svém prohlášení.

Massa k setkání dodal: "Jen jsme si podali ruce. Zeptal jsem se, jak to jde, a on řekl, že je to velmi těžké. Nic víc. O příštím roce jsme nemluvili, ale určitě budeme mít na tyto diskuze dost času. Doufám, že budeme mít skvělý tým a že dokážeme získat dobré výsledky pro Ferrari."

Massa se na závodní okruh formule 1 vrátil poprvé od svého nehody v maďarské kvalifikaci. V neděli odmává šachovnicovou vlajkou konec Grand Prix. Za sebou má třítýdenní trénink fyzické kondice, práci v simulátoru a test s loňským F2007.

Tvrdí, že by mohl závodit okamžitě, ale potenciální potíže by mohly nastat při další nehodě. Proto počká na příští rok.

"Co se týče fyzické kondice, jsem na tom stejně jako před tou nehodou. Byl jsem v simulátoru, ne jen jeden den, pak jsem odjel 100 km ve Fioranu ve voze 2007 a bylo to dobré," řekl.

"Abych byl upřímný, tlačil jsem na to, nejezdil jsem zrovna pomalu, vše bylo normální. Dokonce i konzistence byla dobrá. Vše bylo normální a já jsem opravdu, opravdu spokojený. Teď můžu dělat vše jako předtím."

"Jediný velký problém je ten, že vše musí být stoprocentní, protože náš sport je riskantní. Mohl bych mít další nehodu. Doufám, že ne, ale stát se to může. Je lepší být stoprocentně připravený, abych se mohl zotavit z případné další nehody. Proto čekáme o trochu déle. Bude lepší počkat na příští rok."

Další článek: GP Brazílie 2009 - sobota