Vzpomínka na Bianchiho Kvjata rozhodila, říká Horner

Minuta ticha k uctění památky Julese Bianchiho rozhodila většinu jezdců, pro které to byly čtvrt hodiny před startem závodu emotivní chvíle.
Vzpomínka na Bianchiho Kvjata rozhodila, říká Horner

„Sledoval jsem ho od začátku a bylo patrné, že celá pocta Bianchimu mu způsobila docela dost problémů,“ řekl Horner o Kvjatovi pro Motorsport.com

„Byl docela rozrušený, když usedal do auta. Pocta Julesovi rozrušila hodně jezdců, ale pro Dannyho to bylo zvláště těžké. Myslím, že mu trvalo několik kol, než se dostal do závodu.“

Kvjat nezažil úplně snadný závod. Probrzdil, zasekl se za Force Indií, musel pustit svého týmového kolegu před sebe, což se mu ani zdaleka nelíbílo. Nakonec ale skončil druhý a poprvé v kariéře se dostal na stupně vítězů.

Rus pak věnoval pódium Bianchimu. „Ztratili jsme skvělého chlapa. Naše srdce a myšlenky jsou s ním a jeho rodinou,“ dodal Kvjat.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Red Bull koketuje s Mercedesem a Hondou

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.