Vzniká nový šampionát elektrických motokár. Má umožnit levný vstup do motorsportu

Bývalý inženýr ve formuli 1 Rob Smedley založil nový šampionát elektrických motokár, který podle jeho slov umožní mladým pilotům levněji vstoupit do světa motorsportu.
Vzniká nový šampionát elektrických motokár. Má umožnit levný vstup do motorsportu

Pětinásobný mistr světa F1 Lewis Hamilton se nechal slyšet, že závodění v motokárách a dalších juniorských sériích je „až příliš nákladné“ a talentované děti, které by se mohly dostat až do F1, nemají proto takovou šanci jako „bohaté děti“.

Smedley proto věří, že nový šampionát Electroheads využívající elektrické závodní technologie jim může pomoci.

„Jak nedávno řekl Lewis Hamilton, závodění se stalo příliš drahým a není dostatečně rozmanité. Naprosto s tím souhlasím. Elektrifikací to můžeme změnit. Budeme inspirovat a povzbuzovat závodníky během jejich stoupání kariérou. Je to čistější, levnější, rychlejší a co je nejdůležitější, spravedlivější,“ říká Smedley o novém šampionátu.

Hamiltona znepokojují zvyšující se náklady v juniorských šampionátech

Hamiltona znepokojují zvyšující se náklady v juniorských šampionátech

Smedley také řekl, že elektromotory umožní motokárám fungovat minimálně stejně dobře jako benzínové motory, ale při nižších nákladech.

„Pro příští generaci závodníků se éra benzínových motorů blíží ke konci. Celá filozofie skupiny Electroheads spočívá v tom poskytnout lidem vyrůstajícím v době digitálních technologií možnost, aby zažili elektrickou revoluci. Electroheards Motorsport je klíčovou součástí této ambice.“

S elektrickými motokárami bude od letošního roku ve Velké Británii možné závodit v kategoriích Bambino a Cadet určených pro nejmladší piloty. K zajištění rovných podmínek budou využívat technologii inspirovanou F1.

„Elektrifikace umožňuje úplnou rovnost, kde hlavním rozlišovacím prvkem je talent pilota. Demokratický. Meritokratický. Elektrický. Proto jsme tady,“ dodává Smedley.

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Formule 1 zkoumá emoce fanoušků při sledování velkých cen

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.