Vzhledem k tréninkům Ferrari doufalo ve víc

Čtvrté místo pro Alonsa, šesté pro Massu. Na jiné trati by se to za současných podmínek dalo brát za uspokojivý výsledek, avšak v úzkých uličkách Monte Carla to bude mít Scuderia se ziskem pódia těžké.
Vzhledem k tréninkům Ferrari doufalo ve víc

"V kvalifikaci jsem z auta neměl tak dobrý pocit jako v tréninku. Musíme zjistit, proč tomu tak je. McLaren byl dnes velmi rychlý a myslím, že Hamilton byl favoritem pro zisk pole position. Nemyslím si, že konečné výsledky odráží skutečné rozložení sil, jelikož červené vlajky zamíchalo se strategií mnoha jezdců. Pro Hamiltona se to vyvinulo špatně, naopak Red Bullu to hrálo do karet. U nás to bylo tak napůl. Původně jsme chtěli odjet dvě měřená kola bez dotankování. Takhle jsme nedostali z pneumatik vše. Přiznávám, že nehledě na KERS, DRS a cokoliv jiného bude zítra předjíždění prakticky nemožné. Důležitou roli bude hrát start a naše závodní rychlost je dobrá, tak doufám, že nám to dopomůže k lepší pozici a že dokážeme využít jakékoliv nepředvídatelné situace. Očekávám, že někteří pojedou na dvě zastávky a někdo by mohl zariskovat i s jednou. Auto se chová lépe než před týdnem v Katalánsku. Vyvážení vozu je fajn a superměkké pneumatiky sedí. Pérezova bouračka? Zevnitř mého vozu jsem neměl žádné informace o jeho stavu. Podobně strašidelné nehody vyvolají jisté napětí, ale musíte se pokusit zůstat soustředění a odvést to nejlepší," vysvětloval Fernando Alonso.

Loni Felipe Massa v monackém knížectví startoval ze čtvrtého místa, letos si o něco pohoršil a vyjede ze třetí řady. S kvalifikací tudíž nemůže být plně spokojen.

"Po dnešní kvalifikaci cítím takovou směsici spokojenosti a zklamání. S týmem se nám po volných trénincích podařilo zlepšit ovladatelnost vozu a redukovat přetáčivost. Chyba v zatáčce Rascasse ve třetí části kvalifikace mě zřejmě stála jednu nebo dvě pozice. Je to škoda, jinak to bylo dobré kolo. Startovat v Monaku ze šestého místa není žádná výhra, ale na této trati je v závodě velmi důležité používat hlavu. Musíme se plně soustředit, stát se může cokoliv. Důležitý bude start, stejně tak bude nezbytné zachovat chladnou hlavu a zůstat v klidu. Jakákoliv chyba se vám může krutě vymstít. Opotřebování pneumatik je tu nižší, takže si nemyslím, že bychom viděli příliš mnoho zastávek v boxech. Doufám, že Sergio bude v pořádku, byla to hrůzostrašná nehoda, náraz byl opravdu tvrdý. Ta část tratě je velmi náročná a o nehody tam není nouze," řekl Felipe Massa.

Další článek: Vettel si vyjel pátou pole position, z čistší stopy pojede i třetí Webber

12:46 | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
11:48 | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00