Vždy dostal, co chtěl, vzpomíná Vandoorne na týmového kolegu Alonsa

Bývalý pilot McLarenu ve formuli 1 Stoffel Vandoorne zavzpomínal na své působení u týmu z Wokingu po boku Fernanda Alonsa. Podle něj spolu oba jezdci vycházeli dobře, ale McLaren věnoval více pozornosti dvojnásobnému mistrovi světa.
Vždy dostal, co chtěl, vzpomíná Vandoorne na týmového kolegu Alonsa

Vandoorne strávil u McLarenu dvě sezóny, ve kterých jej však zastínil Alonso. V roce 2018 Vandoorne ani jednou v kvalifikaci neporazil svého týmového kolegu.

A ačkoliv byl vztah mezi oběma piloty dobrý, Vandoorne vzpomíná, jak McLaren vždy splnil Alonsovy požadavky.

„Nikdy jsem s ním neměl žádný problém, ale vždy dostal to, co chtěl. Vždy tam byli dva nebo tři lidé v týmu, kteří měli zajistit, že všechno půjde tak, jak to chtěl Fernando,“ vzpomíná Vandoorne pro belgický list Sporza.

Bylo tam hodně politiky, říká Vandoorne o odchodu z McLarenu

Bylo tam hodně politiky, říká Vandoorne o odchodu z McLarenu

„Tým mu dal veškerou podporu a sílu. Každý pilot by těžil z lepšího vybavení, aby jel lépe než jeho týmový kolega. Na papíře jsem nikdy neskončil před Alonsem, ze všech jeho týmových kolegů jsem mu byl ale nejblíže, dokonce i hned za ním. McLaren mi nikdy neřekl, abych nedojel před ním. V závodě mě ale požádali, abych ho před sebe pustil. Udělali to tak téměř vždy,“ říká Belgičan.

Úspěšná premiéra ve formuli E

Vandoorne po odchodu z formule 1 začal novou část své kariéry v elektrické formuli E s Mercedesem. Letošní sezónu začal dvěma umístěními na stupních vítězů v úvodních dvou závodech v Rijádu, kde skončil dvakrát třetí.

27letý pilot si podle svých slov může ve formuli E užít „čistého závodění“, zatímco formule 1 „je tak trochu falešný svět, ve kterém spolu všichni vycházejí, především ale brání své vlastní zájmy“.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Sainz Jr. je rád, že u McLarenu zůstává déle než jednu sezónu

15:08 | Haas potvrdil, že Mazepin bude jezdit s číslem 9. Původně chtěl jezdit s číslem 99, ale to má Giovinazzi. Číslo 9 měl Ericsson, ale vzhledem k tomu, že je (bude) dva roky mimo F1, tak se číslo uvolní...
15:04 | Podle španělských médií dostal Alonso zelenou pro účast v testu mladíků po Abú Dhabí. Do testů by prý měly být nakonec nasazeny dvě auta od každého týmu, takže uvidíme i Buemiho, Kubicu, Ferrari zřejmě nasadí Sainze. Zatím to nebylo potvrzeno.
13:33 | Mick Schumacher se s Haasem zúčastní prvního tréninku na GP Abú Dhabí a také testů po závodě.
9:40 | Jezdecké sestavy pro GP Sachíru: Haas: Pietro Fittipaldi, Kevin Magnussen Mercedes: George Russell, Valtteri Bottas Williams: Jack Aitken, Nicholas Latifi

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink 14.30–16.00
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10