Vždy dostal, co chtěl, vzpomíná Vandoorne na týmového kolegu Alonsa

Bývalý pilot McLarenu ve formuli 1 Stoffel Vandoorne zavzpomínal na své působení u týmu z Wokingu po boku Fernanda Alonsa. Podle něj spolu oba jezdci vycházeli dobře, ale McLaren věnoval více pozornosti dvojnásobnému mistrovi světa.
Vždy dostal, co chtěl, vzpomíná Vandoorne na týmového kolegu Alonsa

Vandoorne strávil u McLarenu dvě sezóny, ve kterých jej však zastínil Alonso. V roce 2018 Vandoorne ani jednou v kvalifikaci neporazil svého týmového kolegu.

A ačkoliv byl vztah mezi oběma piloty dobrý, Vandoorne vzpomíná, jak McLaren vždy splnil Alonsovy požadavky.

„Nikdy jsem s ním neměl žádný problém, ale vždy dostal to, co chtěl. Vždy tam byli dva nebo tři lidé v týmu, kteří měli zajistit, že všechno půjde tak, jak to chtěl Fernando,“ vzpomíná Vandoorne pro belgický list Sporza.

Bylo tam hodně politiky, říká Vandoorne o odchodu z McLarenu

Bylo tam hodně politiky, říká Vandoorne o odchodu z McLarenu

„Tým mu dal veškerou podporu a sílu. Každý pilot by těžil z lepšího vybavení, aby jel lépe než jeho týmový kolega. Na papíře jsem nikdy neskončil před Alonsem, ze všech jeho týmových kolegů jsem mu byl ale nejblíže, dokonce i hned za ním. McLaren mi nikdy neřekl, abych nedojel před ním. V závodě mě ale požádali, abych ho před sebe pustil. Udělali to tak téměř vždy,“ říká Belgičan.

Úspěšná premiéra ve formuli E

Vandoorne po odchodu z formule 1 začal novou část své kariéry v elektrické formuli E s Mercedesem. Letošní sezónu začal dvěma umístěními na stupních vítězů v úvodních dvou závodech v Rijádu, kde skončil dvakrát třetí.

27letý pilot si podle svých slov může ve formuli E užít „čistého závodění“, zatímco formule 1 „je tak trochu falešný svět, ve kterém spolu všichni vycházejí, především ale brání své vlastní zájmy“.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Sainz Jr. je rád, že u McLarenu zůstává déle než jednu sezónu