Vyzpovídali jsme jedinou pilotku na startu F2: Trénink? Obrovská výzva!

Kolumbijská závodnice Tatiana Calderón je jedinou slečnou na startovním roštu F2. Zajímalo nás, jak náročná je příprava na závodění v této sérii.
Vyzpovídali jsme jedinou pilotku na startu F2: Trénink? Obrovská výzva!

Závodnice Tatiana Calderón si cestu do vrcholového motorsportu musela prošlapat sama. Nikdo z jejích předků nezávodil, začala až ona v devíti letech společně se sestrou. Prošla mimořádně zajímavými sériemi, letos jsme ji mohli vidět na startu IndyCar, aktuálně působí v týmu Charouz Racing System v šampionátu F2. V průběhu závodního víkendu na italské Monze navíc vezla logo Auto.cz na svém monopostu. Během soboty jsme měli příležitost ji v paddocku krátce vyzpovídat:

I když nepocházíte ze závodnické rodiny, evidentně jste se v tomto světe našla…

Přesně tak! Naprosto svou práci miluji a kdyby to šlo, nejradši bych v závodním voze seděla každý den. Jsem vděčná za to, že tu můžu být a závodit v šampionátu F2.

Jak jste zatím se svým působením v F2 spokojena?

Jsem ráda, že se mi povedlo zkrátit odstup na kluky v ostatních autech. Ne všechno je ještě zcela ideální, ale řekla bych, že jsme na dobré cestě.

Je tréninková příprava na závody v mužské společnosti složitější?

Je to celkově obrovská výzva. Týmy nemají data od dívek, takže je to o to náročnější. Musím víc trénovat, ale správným způsobem. Nabrala jsem sice svaly, ale zjistila, že v autě se necítím dobře. Trénink se tomu musel přizpůsobit, stejně jako strava.

Už se rýsují nějaké plány pro další sezonu?

Zatím nemohu s jistotou říct. Jsem otevřena všemu, ale záleží na mnoha okolnostech včetně sponzorství. Teď jsem tady, jsem moc šťastná a uvidíme, co přinese budoucnost.

A na závěr jedna pikantnější otázka. Kdo je váš nejoblíbenější pilot na startu F1?

Pravděpodobně Lewis Hamilton. Stojí si za tím, co říká. Je to silná osobnost a zastává se menšin, bojuje za rovná práva pro všechny. Jako žena si toho moc vážím!

Rozhovor vedla Evelína Beníšková, redaktorka heyfomo.cz

Další článek: Měli vyvěsit červenou vlajku, říká Horner. Není to v pravidlech, oponuje Wolff. Změní se to?

Témata článku:

Aktuality

5. října | Podle MotorsportWeek představí Ferrari svůj hypercar pro Le Mans oficiálně 30. října v Imole během tradiční akcie Ferrari Finali Mondiali. Vůz by měl mít název F255. 
5. října | 30. narozeniny dnes slaví Kevin Magnussen. 
5. října | Podle dvou zdrojů BBC je velmi nepravděpodobné, že se tento týden dozvíme něco o rozp. stropech za rok 2021. Jiní říkají, že neslyšeli nic o dalším zpoždění. Dopoledne FIA uvedla, že dnes poskytne aktualizace ohledně harmonogramů procesu dodržování finančních předpisů. 
5. října | Jost Capito potvrdil, že na seznamu jezdců, které Williams zvažuje pro příští rok, je také Mick Schumacher. 

GP Japonska 2022

Pátek 7. října 2022
1. trénink Alonso
2. trénink 08.00–09.30
Sobota 8. října 2022
3. trénink 05.00–06.00
Kvalifikace 08.00–09.00
Neděle 9. října 2022
Závod 07.00