Významný moment v boji o třetí místo: Pérez bude startovat z konce pole

Sergia Péreze čeká kvůli nasazení komponent pohonné jednotky start z konce pole.
Foto: Getty Images / Bryn Lennon
Významný moment v boji o třetí místo: Pérez bude startovat z konce pole  | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

V Abú Dhabí se rozhodne o konečném pořadí v obou šampionátech. Nejzajímavější je souboj o třetí místo v Poháru konstruktérů. 

Racing Point získal v Sachíru doslova pohádkové body. Bral je nejen za vítězství Péreze ale také za třetí místo Strolla. Celkem tedy 40 bodů. Díky nim se dostal před McLaren s náskokem 10 bodů.

Renault už je spíše mimo boj o pomyslnou bronzovou medaili. Na Racing Point ztrácí 22 bodů. Jen dvakrát letos francouzský tým získal podobný počet bodů. Oba konkurenti by se ale museli také výrazně zaváhat.

Pérez bude startovat z konce pole

Vítěze předešlého závodu Sergia Péreze, který pro Racing Point získal letos většinu bodů (125 versus 74), čeká start z poslední řady.

Pérez měl v prvním závodě v Bahrajnu technické problémy, které ho připravily o pódium. Ve druhém závodě jel s komponenty, které byly na hraně životnosti a s nižším výkonem. V Abú Dhabí ale už musí nasadit nové – konkrétně motor, turbo a MGU-H. Pérez tak odstartuje z poslední řady, kde se potká s Magnussenem. Také on nasazuje nové komponenty.

Mexičan ale bojuje také na svém pískovišti. Ve své kariéře byl v šampionátu nejlépe sedmý v letech 2016 a 2017. Nyní je na čtvrtém místě. Posunout nahoru se už nemůže, ale má šanci udržet čtvrté místo. Překonat ho může jen Daniel Ricciardo, který na něj ztrácí 13 bodů.

Váš názor Další článek: V prvním tréninku na GP Abú Dhabí 2020 byl nejrychlejší Verstappen. Schumacher debutoval v F1
17:05 | Nejen, že Pérezovi po celý závod nefungovalo pití, ale ještě musel 56krát projet pod reklamou Heinekenu "Nikdy nepij, když řídíš".
18:46 | Jamie Chadwick vyhrála druhý ročník W Series
24. října | V paddocku je i modelka Winnie Harlow, která v roce 2018 odmávala Velkou cenu Kanady o kolo dříve. Sice za to nemohla, ale i tak bychom ji asi raději drželi od cílové rovinky dál...
24. října | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod Verstappen