Významný moment v boji o třetí místo: Pérez bude startovat z konce pole

Sergia Péreze čeká kvůli nasazení komponent pohonné jednotky start z konce pole.
Foto: Getty Images / Bryn Lennon
Významný moment v boji o třetí místo: Pérez bude startovat z konce pole  | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

V Abú Dhabí se rozhodne o konečném pořadí v obou šampionátech. Nejzajímavější je souboj o třetí místo v Poháru konstruktérů. 

Racing Point získal v Sachíru doslova pohádkové body. Bral je nejen za vítězství Péreze ale také za třetí místo Strolla. Celkem tedy 40 bodů. Díky nim se dostal před McLaren s náskokem 10 bodů.

Renault už je spíše mimo boj o pomyslnou bronzovou medaili. Na Racing Point ztrácí 22 bodů. Jen dvakrát letos francouzský tým získal podobný počet bodů. Oba konkurenti by se ale museli také výrazně zaváhat.

Pérez bude startovat z konce pole

Vítěze předešlého závodu Sergia Péreze, který pro Racing Point získal letos většinu bodů (125 versus 74), čeká start z poslední řady.

Pérez měl v prvním závodě v Bahrajnu technické problémy, které ho připravily o pódium. Ve druhém závodě jel s komponenty, které byly na hraně životnosti a s nižším výkonem. V Abú Dhabí ale už musí nasadit nové – konkrétně motor, turbo a MGU-H. Pérez tak odstartuje z poslední řady, kde se potká s Magnussenem. Také on nasazuje nové komponenty.

Mexičan ale bojuje také na svém pískovišti. Ve své kariéře byl v šampionátu nejlépe sedmý v letech 2016 a 2017. Nyní je na čtvrtém místě. Posunout nahoru se už nemůže, ale má šanci udržet čtvrté místo. Překonat ho může jen Daniel Ricciardo, který na něj ztrácí 13 bodů.

Další článek: V prvním tréninku na GP Abú Dhabí 2020 byl nejrychlejší Verstappen. Schumacher debutoval v F1

Témata článku: , , , ,