Vyzkouší Honda svůj motor v japonské sérii?

Italský Autosprint přináší zajímavou zprávou. Podle ní chce Honda vyzkoušet svou pohonnou jednotku ve voze super formule.
Vyzkouší Honda svůj motor v japonské sérii?

O sérii super formule jste možná už slyšeli. V Japonsku se těší velké oblibě a jezdí v ní letos třeba Kazuki Nakajima, André Lotterer, Narain Karthikeyan nebo Kamuj Kobajaši. Honda v této sérii dodává některým týmům své pohonné jednotky.

Video: Japonská super formule

Video: Japonská super formule

Přestože vztah mezi McLarenem a Hondou není alespoň veřejně tak vyostřený jako je tomu u Renaultu a Red Bullu, určitá výměna názoru probíhá. McLaren taktně naznačuje, že Honda nevyrobila úplně výkonný motor a Japonci zase poukazují na problémy šasi. Sice přiznávají, že na Mercedes ztrácí ale zároveň tvrdí, že jsou na tom lépe než Renault.

Honda: Máme lepší motor než Renault, na Mercedes ztrácíme 50 koní

Honda: Máme lepší motor než Renault, na Mercedes ztrácíme 50 koní

Honda prý chce vyzkoušet na okruhu v Suzuce svou pohonnou jednotku ve voze super formule. Tu sice pohání dvoulitrový čtyřválec ale implementace pohonné jednotky z F1 má být možná. Testy budou podle Autosprintu provedeny ve spolupráci s týmem Mugen nebo Nakajima.

Cílem není nějaký nelegální test navíc ale vyslání jasného vzkazu, že motor od Hondy není tak špatný.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Williams zatím neví, kdy dostane vylepšenou pohonnou jednotku

10:49 | Ron Dennis založil iniciativu odkaz která bude dodávat britským zdravotníkům kvalitní jídlo. Sám do ní vložil 1 milion liber.
4. dubna | Od 16:00 můžete na Youtube a FB formule 1 sledovat GP Monaka 1996.
2. dubna | Charles Leclerc, Alex Albon, George Russell, Lando Norris a Nicholas Latifi potvrdili, že se zúčastní o víkendu virtuální Velké ceny Vietnamu. Podrobnosti sledujte během víkendu na webu...
1. dubna | O případném odkladu Grand Prix Velké Británie se rozhodne do konce dubna...