Vývoj vozu jde správným směrem, říká Räikkönen

Brawn GP a Red Bull Racing jsou ale stále příliš daleko.
Kimi Räikkönen skončil ve Velké Británii po nadějném startu až osmý, ale výkon vozu se podle něj zlepšil. Pomohly úpravy, které Ferrari na vůz nasadilo.

"V Silverstonu jsme na F60 měli několik zajímavých vylepšení, jako je lepší přední zavěšení a nové přední křídlo. Na tak rychlé trati bylo důležité zjistit, jaký můžeme získat přítlak," řekl Räikkönen.

"Dá se říct, že vůz určitě nebyl špatný, co se nastavení týče, ale stále nám schází přítlak, abychom mohli bojovat s předními vozy. Nicméně, vývoj jde správným směrem."

Vůz se podle Räikkönena choval nejlépe v druhé části kvalifikace, poté s větším množstvím paliva rychlost ztratil. Fin tak paradoxně doplatil na postup do poslední části kvalifikace, protože nemohl zvolit optimální strategii pro závod jako týmový kolega Massa.

"Nemohl jsem předjíždět. V rychlých zatáčkách na Silverstonu je těžké zůstat těsně za vozem před vámi, hlavně když máte méně paliva než prvních deset vozů na roštu. Takže jsem měl těžký závod."

"Nakonec jsem získal jeden bod. Je to lepší než nic, ale i tak je to slabý výsledek. V šampionátu konstruktérů jsme na čtvrté pozici, a to myslím odráží naší skutečnou hodnotu. Můžeme bojovat o třetí místo, ale první dva týmy mají před námi stále náskok, co se výkonnosti týče."

Situace by podle Fina mohla vypadat z pohledu Ferrari lépe již na Nürburgringu, který by měl vlastnostem F60 a KERS více vyhovovat.
Další článek: Stáhněte si nové číslo F1Magu s ohlédnutím za GP Velké Británie

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.