Vývoj u Williamsu je podle Barrichella srovnatelný s Ferrari

Rubens Barrichello má mnoho zkušeností z mistrovských týmů a na jejich základě hodnotí velmi pozitivně svého současného zaměstnavatele Williams. Vývojové kapacity jsou v Grove srovnatelné s Maranellem.
Vývoj u Williamsu je podle Barrichella srovnatelný s Ferrari

"Když jsem pracoval pro Ferrari, ti byli v tomto ohledu velmi dobří, bylo úžasné, jak dokázali vylepšovat vůz," řekl Brazilec. "Řekl bych, že tady je to na stejné úrovni. Jsem velmi hrdý na to, co jsme letos dokázali."

Barrichello připomněl, že ještě v Turecku byl monopost FW32 velmi špatný. "Ale v té těžké době jsme se vzájemně neobviňovali," vzpomínal. "Byly to dobré časy, kdy jsme si spolu sedli a oni mi začali ještě víc naslouchat. V aerodynamice a mechanice jsme udělali několik dobrých věcí."

Brazilský pilot je od té doby spokojený, Williams šel rychle vpřed. "Velmi to na mě zapůsobilo, na začátku roku jsme si řekli, že v Singapuru nasadíme poslední úpravy, protože se pak soustředíme na další rok," prozradil. "A pro příští rok to vypadá dobře, ale i sem (do Suzuky) přivezli jednu aerodynamickou novinku, takže je to další krok, na což jsem velmi hrdý."

Další článek: Yeongam je z 98 až 99 procent hotový, říkají korejští pořadatelé

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.