Vývoj Red Bullu v závěru roku sedl víc Vettelovi než Webberovi

Šéf Red Bullu Racing Christian Horner přiznal, že úpravy, které tým nasadil v Singapuru, vyhovovaly především jezdeckému stylu Sebastiana Vettela.
Vývoj Red Bullu v závěru roku sedl víc Vettelovi než Webberovi

Vettel měl loni komplikovaný vstup do sezóny, protože se těžko vyrovnával se ztrátou přítlaku, kterou způsobilo velmi omezené foukání difuzorů. Experimentoval s různými výfukovými systémy, zatímco Webber takové problémy neměl.

"Na začátku roku se Sebastian necítil moc dobře s úpravami, které jsme nasadili před Melbourne, přesto hodně bodoval, takže když jsme pak vůz zrychlili, dokázal toho využít," komentoval Horner pro Autosport.

V prostřední fázi sezóny patřil Red Bull stabilně na špičku, ale rozhodující zrychlení předvedl v závěru díky dalšímu balíku úprav, který nasadil v Singapuru. A ten hodně sedl právě Vettelovi.

"Seb z těch úprav určitě dokázal dostat víc než Mark. Zdálo se, že vyhovují jeho potřebám, zatímco Mark s nimi podle všeho nebyl nikdy tak v pohodě," uznal Horner.

"Přesto získal pole position v Koreji, první řadu v Abú Zabí a v Brazílii porazil Seba v kvalifikaci. Hlavně v závodech se Sebovi dařilo dostávat z vozu maximum."

Šéf trojnásobných mistrů je ale přesvědčený, že jsou si jeho jezdci výkonnostně blízko. Záleží na tom, jak komu sednou okolnosti. Ilustroval to na konkurenci.

"Mění se to z trati na trať a mezi různými podmínkami. V Brazílii se to přelévalo mezi Lewisem a Jensonem v závislosti na fázi závodu. Něco z toho je dáno jezdeckým stylem, něco zvolenou stopou, a to samé platí při vývoji vozu, jeden jezdec z něj občas dostane víc než ten druhý."

"Pro Marka je to samozřejmě těžké, je prvotřídní jezdec, ale stojí proti tomu nejlepšímu na světě. Akceptovat to je těžké pro každého jezdce."

Diskuze (34) Další článek: Hlavní hvězdou Massova motokárového turnaje bude Alonso