Vývoj pohonných jednotek v průběhu sezóny už příští rok nemusí být možný

Letos mohou výrobci vyvíjet pohonné jednotky i v průběhu sezóny, což příští rok už tak být nemusí.
Vývoj pohonných jednotek v průběhu sezóny už příští rok nemusí být možný

Letos mohou výrobci vylepšovat své pohonné jednotky i během roku, ale není to proto, že by to dovolovala pravidla, ale spíše proto, že to pravidla nezakazují.

Před sezónou se totiž zjistilo, že v pravidlech není uvedeno datum homologace. Podle motorsport.com by to ale FIA od příštího roku ráda změnila. Výrobci by tak museli na konci února svůj motor homologovat a další úpravy by byly možné až u pohonné jednotky pro rok 2017.

Zejména soupeřům Mercedesu se to samozřejmě moc nelíbí. „Vzhledem k množství práce, kterou musíme udělat, budeme rádi, když budeme moci využít naše žetony bez omezení,“ řekl Cyril Abiteboul z Renaultu.

„Nevidím žádnou souvislost mezi symbolickým vývojem v sezóně a rozpočtem, protože stále máme systém žetonů. Neříkám, že bychom měli dělat, co chceme, ale že novinky můžete představit v rámci vaší alokace žetonů, kdy chcete.“ Podle Renaultu by to znamenalo, že by motorové oddělení pracovalo jen po část roku, což vytváří neefektivní náklady navíc.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Ecclestone nechce navštívit Schumachera

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.