Vývoj pohonných jednotek v průběhu sezóny už příští rok nemusí být možný

Letos mohou výrobci vyvíjet pohonné jednotky i v průběhu sezóny, což příští rok už tak být nemusí.
Vývoj pohonných jednotek v průběhu sezóny už příští rok nemusí být možný

Letos mohou výrobci vylepšovat své pohonné jednotky i během roku, ale není to proto, že by to dovolovala pravidla, ale spíše proto, že to pravidla nezakazují.

Před sezónou se totiž zjistilo, že v pravidlech není uvedeno datum homologace. Podle motorsport.com by to ale FIA od příštího roku ráda změnila. Výrobci by tak museli na konci února svůj motor homologovat a další úpravy by byly možné až u pohonné jednotky pro rok 2017.

Zejména soupeřům Mercedesu se to samozřejmě moc nelíbí. „Vzhledem k množství práce, kterou musíme udělat, budeme rádi, když budeme moci využít naše žetony bez omezení,“ řekl Cyril Abiteboul z Renaultu.

„Nevidím žádnou souvislost mezi symbolickým vývojem v sezóně a rozpočtem, protože stále máme systém žetonů. Neříkám, že bychom měli dělat, co chceme, ale že novinky můžete představit v rámci vaší alokace žetonů, kdy chcete.“ Podle Renaultu by to znamenalo, že by motorové oddělení pracovalo jen po část roku, což vytváří neefektivní náklady navíc.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Ecclestone nechce navštívit Schumachera

15:57 | Valtteri Bottas letos počtvrté porazil v kvalifikaci formule 1 Lewise Hamiltona a pro Velkou cenu Emilia Romagna získal svou 15. pole position v kariéře.
13:48 | Toto Wolff hledá nástupce. Chce se stáhnout, jezdit na závody méně a mít jinou roli. Zatím není jasné, zda to bude už příští rok nebo později.
13:05 | 50 je moc... ředitelství závodu tak opět upravilo traťové limity v 9., 13. a 15. zatáčce.
12:35 | V tréninku bylo smazáno 50 časů! 22 v 9. zatáčce, 38 v 15.

GP Emilia Romagna

Sobota 31. října 2020
Trénink Hamilton (1:14.726)
Kvalifikace Bottas (1:13.609)
Neděle 1. listopadu 2020
Závod 13.10