Vyvinuli jsme díly, které nás vrátí dopředu, tvrdí McLaren

Šéf McLarenu Eric Boullier prozradil, že důvodem pro optimismus jsou výsledky vývoje nových dílů v továrně ve Wokingu.
Vyvinuli jsme díly, které nás vrátí dopředu, tvrdí McLaren

Jezdci Boullierovy stáje Jenson Button a Kevin Magnussen byli po závodě v Číně rozčarovaní, výkonnost MP4-29 byla špatná a přední příčky vzdálené.

Šéf McLarenu je osobně ujistil, že je vše na dobré cestě. Přesvědčily ho tom výsledky, které vykazuje vývoj doma v Británii. Nové díly mají tým vrátit do boje o přední příčky.

„Je to stoprocentně jisté, protože v továrně už víme, co se bude dít v příštích třech nebo čtyřech závodech,“ řekl. „Vím, co se děje, takže vím, že máme velmi dobré tempo vývoje.“

Teď jde jen o nasazení nových dílů na vůz. Tým je musí nejdřív vyrobit. Pak bude doufat, že se na trati projeví stejně jako během simulací, ale to by neměl být větší problém, protože letos dosahuje McLaren dobré korelace.

„Doufám, že přijdou dřív než později. V aerodynamickém tunelu jsme už hodně zvýšili výkonnost. V továrně je to dobré. Je to jen otázka připravení všeho a poslání na okruh,“ dodal Boullier.

Boullier: Data ukazují, že se McLaren vrací nahoru

Boullier: Data ukazují, že se McLaren vrací nahoru

Další článek: Massa je frustrován smůlou, která ho doprovází

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10